Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Opozycyjne ultimatum

Goleniów. Zdaniem wiceburmistrza Zajko, jedenaścioro radnych stawia burmistrzowi ultimatum w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2021.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział Henryk Zajko, w środę 20 stycznia 2021 czterech radnych – Gręblicki, Mituła, Skakuj i Sypień – przyszło do niego z pisemnymi propozycjami zmian w projekcie budżetu, podpisanymi przez 11 radnych. Po zapoznaniu się z nimi przez adresata, doszło do spotkania. Oprócz czterech radnych uczestniczyli w nim obaj wiceburmistrzowie oraz skarbnik gminy. Tematem spotkania był budżet gminy Goleniów na rok 2021 oraz wniosek dotyczący proponowanych w nim zmian złożony przez grupę 11 radnych. Uzgodniono, że burmistrz gminy Goleniów zawnioskuje o wprowadzenie uchwały budżetowej i Wieloletniej Prognozy Finansowej do porządku obrad na sesję RM w dniu 27 stycznia br.

Zdaniem wiceburmistrza Zajko, propozycja opozycyjnych radnych jest ultymatywna – albo zostanie zaakceptowana w całości, albo budżet nie będzie uchwalony. A na takie postawienie sprawy wiceburmistrz nie chce się zgodzić. Jak nam powiedział w trakcie rozmowy poruszono również temat stawki za odbiór śmieci – w tej kwestii opozycyjni radni uznali, że do czasu zakończenia kontroli radnych w PGK i przeprowadzenia audytu w tej spółce, podwyżka stawki nie powinna być procedowana.

red.

powiązane – „Sypień – to symboliczny brak zgody”

Goleniów

Nadal jest wola połączenia

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady powiatu starosta potwierdził wolę połączenia goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odpowiedział w ten sposób na pytanie zadane przez radnego Guziaka. Według starosty obie strony są w stałym kontakcie, zainteresowane jak najszybszym połączeniem szpitali.
Według naszych informacji dyrektor Sygut ze  SPSK2 na Pomorzanach, widzi konieczność przeprowadzenia fuzji obu szpitali do końca czerwca tego roku.

red.

powiązane – „1 grudnia szpitale niepołączone”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowscy delegaci

Goleniów. Radni wybrali na wczorajszej sesji delegatów Gminy do zgromadzenia Celowego Związku Gmin R-XXI.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zostali nimi: wiceburmistrz Henryk Zajko (zaproponowany przez burmistrza) i radny Marcin Gręblicki (zgłoszony przez radną Muszyńską). Ich działalność w R-XXI jest społeczna, bez diet i innych wynagrodzeń.

red.

powiązane – „R-XXI – zmiana układu sił”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kochan – PO jest potrzebna obywatelom

Goleniów. „Nie ma powodów do wewnętrznych zmian w Platformie Obywatelskiej, mamy program i go zrealizujemy, o ile dotrwamy do roku 2023” – mówiła w „Rozmowach pod Krawatem” w PR Szczecin senator PO Magdalena Kochan z Goleniowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje rozgłośnia, zdaniem senator ustalenia prokuratury w sprawie Tomasza Grodzkiego to „pogłoski i paskudne pomówienia”. Magdalena Kochan apelowała, żeby o opozycję się nie martwić, a skupić się na „problemach rządzących”. Pytana o słabnące sondaże PO, która zaczyna przegrywać z Polską 2050 Hołowni, senator Kochan odpowiadała, że PO jest centrową partią „potrzebną obywatelom”.

  • Nie sytuacja na opozycji winna nam zajmować nasze głowy i myśli, a bardziej zajmowałabym się tymi, którzy mają potężne kłopoty, a rządzą (…). Program Platformy Obywatelskiej z 2011 roku na zasadzie „kopiuj-wklej” w swój program włożył rząd Zjednoczonej Prawicy. Te programy będą oczywiście wdrażane w życie i mam wielką nadzieję, wygramy wybory, jeśli do 2023 roku dotrwamy – powiedziała Kochan.

Pytana o dane, według których z PO odeszła połowa członków, senator Kochan po raz kolejny podkreślała, że nie należy się martwić o opozycję i skupić na poczynaniach rządzących.

red.

powiązane – „Moje oczy chcą go zobaczyć”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie