Connect with us

Goleniów

Opozycyjne ultimatum

Goleniów. Zdaniem wiceburmistrza Zajko, jedenaścioro radnych stawia burmistrzowi ultimatum w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2021.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział Henryk Zajko, w środę 20 stycznia 2021 czterech radnych – Gręblicki, Mituła, Skakuj i Sypień – przyszło do niego z pisemnymi propozycjami zmian w projekcie budżetu, podpisanymi przez 11 radnych. Po zapoznaniu się z nimi przez adresata, doszło do spotkania. Oprócz czterech radnych uczestniczyli w nim obaj wiceburmistrzowie oraz skarbnik gminy. Tematem spotkania był budżet gminy Goleniów na rok 2021 oraz wniosek dotyczący proponowanych w nim zmian złożony przez grupę 11 radnych. Uzgodniono, że burmistrz gminy Goleniów zawnioskuje o wprowadzenie uchwały budżetowej i Wieloletniej Prognozy Finansowej do porządku obrad na sesję RM w dniu 27 stycznia br.

Zdaniem wiceburmistrza Zajko, propozycja opozycyjnych radnych jest ultymatywna – albo zostanie zaakceptowana w całości, albo budżet nie będzie uchwalony. A na takie postawienie sprawy wiceburmistrz nie chce się zgodzić. Jak nam powiedział w trakcie rozmowy poruszono również temat stawki za odbiór śmieci – w tej kwestii opozycyjni radni uznali, że do czasu zakończenia kontroli radnych w PGK i przeprowadzenia audytu w tej spółce, podwyżka stawki nie powinna być procedowana.

red.

powiązane – „Sypień – to symboliczny brak zgody”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie