Connect with us

Aktualności

Opluć, obrzygać

„Puls Goleniowa”, nieformalny biuletyn wyborczy goleniowskiego SLD i komitetu Przyjazna Gmina pracowicie kultywuje ubeckie tradycje propagandowe. Kłamstwa, pomówienia, rzygowiny. Wszystko oczywiście anonimowe i bez dowodów. Ot, taka kampania.

Opublikowane

w dniu

W ostatnim numerze darmowego biuletynu charknięcie na Krzysztofa Sypienia. Anonimowy, co oczywiste, autor rzekomego listu do redakcji zarzuca mu, że kampanię wyborczą na burmistrza robią mu dzieci. Naturalnie, poza oskarżeniem o niegodne zachowanie nie ma nic, żadnych konkretów. Ani kiedy, ani gdzie, ani kto to widział, ani kto jest świadkiem. Klasyczne naplucie Sypieniowi na plecy i uciecha, że teraz jest obcharkany.
Tydzień wcześniej podobny zabieg w stosunku do starosty Stanisławskiego, który – to oczywiście może nie mieć związku ze sprawą – jest konkurentem wydawcy biuletynu „Puls”, Andrzeja Lewka, w wyborach do rady powiatu. Co czytamy o Stanisławskim? Otóż, że „chamsko postponował osobę Danuty Faryniarz”, koleżankę z wyborczej listy Lewka. Na czym owo chamstwo Stanisławskiego polegało? A, tego się szanowni państwo już nie dowiedzą, bo na ten temat ani słowa. Ani kiedy, ani gdzie, ani kto miałby słyszeć to, co rzekomo Stanisławski miał rzec o pani Faryniarz, ani kto to mógłby potwierdzić.
W przypadku sprawy związanej ze Stanisławskim usilnie staraliśmy się dowiedzieć, o co agitatorom spod czerwonego sztandaru może chodzić. Pytaliśmy Stanisławskiego, pytaliśmy członków komitetów wyborczych SLD i Przyjaznej Gminy – i kicha. Nikt nic nie wie, poza jednym: wieść o rzekomej zniewadze do redakcji partyjnego biuletynu przyniosła pewna pani redaktor, przypadkiem kandydująca z tej samej listy, co pani Faryniarz. Podobno coś słyszała. Świadka nie przyprowadziła, ale przecież skoro kandyduje z tej samej listy Przyjaznej Gminy, to wiarygodna musi być do bólu. I jej opowieść, niczym niepotwierdzona, znalazła się na łamach lewkowego biuletynu, już jako prawda objawiona.
O te wredne publikacje mieliśmy pytać sympatyczną panią Faryniarz, kandydatkę Przyjaznej Gminy na burmistrza, a SLD na radną powiatową. Jak już pisaliśmy, nie dała nam szansy, bo odmówiła rozmowy. Nadal chętnie występuje na łamach „Pulsu”, co można rozumieć jako akceptację tych metod.
W tym tygodniu pewnie wyjdzie nowy numer biuletynu. Na kogo tym razem padnie?
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie