Connect with us

Aktualności

Opłatek na Plantach

Burmistrz Robert Krupowicz i proboszczowie parafii św. Katarzyny i św. Jerzego w piątek po południu przyszli na spotkanie przedświąteczne z samotnymi i ubogimi, jakie zorganizowano na Plantach.

Opublikowane

w dniu

 Przyszło kilkadziesiąt osób, do stołu mógł zasiąść każdy, kto zechciał. Burmistrz R. Krupowicz złożył wszystkim życzenia dobrych, spokojnych świąt, księża poprowadzili wspólną modlitwę, przełamano się opłatkiem. Koncert kolęd przygotowali goleniowscy seniorzy, był też oczywiście poczęstunek tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami. Każdy, kto potrzebował, mógł wziąć ze sobą jedzenie do domu.  Tegoroczne spotkanie przygotowały wspólnie Gmina Goleniów, Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Zjawisku Wykluczenia Społecznego "Pro”, Goleniowski Dom Kultury, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Seniorów „Rytm”, Stowarzyszenie Seniorów „Relaks”, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Goleniowie, Parafia pw. św. Jerzego oraz Parafia pw. św. Katarzyny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie