Connect with us

Goleniów

„Open Mind” dla „Prime Construction”

Goleniów. Wykonawca budowy nowego dworca w Goleniowie zatrudnia firmę PR żony burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Z firmy „Open Mind” Moniki Krupowicz otrzymaliśmy dzisiaj maila o następującej treści:

„Wyburzono zabudowę starego goleniowskiego dworca kolejowo-autobusowego, na miejscu którego powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI
wieku. Obiekt będzie gotowy jesienią 2021 roku.
To jedna z największych w historii Goleniowa inwestycji, której koszt
wyniesie ok. 24,5 mln zł. Jej generalnym wykonawcą jest firma Prime
Construction.
Szczegółowe informacje w załączonym komunikacie.
Poniżej link do filmu z wyburzania starego dworca:
https://www.youtube.com/watch?v=bDJhlyC6Lq0&feature=emb_title
Fot. Tomasz Chaciński
Wizualizacje: Prime Construction

Pozdrawiam,

Justyna Siwińska Open Mind
ul. Koński Kierat 17/1 70-563 Szczecin
tel. 508 557 838”

W załączniku były zdjęcia Tomasza Chacińskiego i tegoż autora filmik z wyburzania dworca. Podpisana pod mailem Justyna Siwińska powiedziała nam w rozmowie telefonicznej, że „Open Mind” prowadzi obsługę piarowską wielu firm, w tym „Prime Construction”.

Jakiś czas potem do autora tego materiału zadzwoniła Monika Krupowicz wyjaśniając, że „Open Mind” współpracuje na zlecenia z „Prime Construction” od 2013 roku – tak jak z wieloma firmami działającymi na terenie gminy Goleniów. Natomiast zdjęcia zostały zakupione przez „Open Mind” od firmy Tomasza Chacińskiego, a filmik jego autorstwa został udostępniony przez gminę Goleniów wszystkim zainteresowanym bezpłatnie.

Mimo wyjaśnień obu pań z „Open Mind”, narzuca się pytanie, czy takie związki biznesowe żony burmistrza i jej firmy z wykonawcą przebudowy dworca, której zleceniodawcą w wyniku przetargu jest gmina Goleniów reprezentowana przez burmistrza Roberta Krupowicza, to nie jest oczywisty konflikt interesów? Tym bardziej, że autor zdjęć i filmiku Tomasz Chaciński pracuje także na zlecenie gminy Goleniów i na jej sprzęcie, a przesłany nam przez „Open Mind” jego filmik, został wczoraj zawieszony na stronie gminy Goleniów oraz prywatnej, ale finansowanej przez gminnych podatników i tworzonej przy udziale gminnych urzędników stronie na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”.

red.

powiązane – „Wyburzanie zakończone”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie