Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Ogromny pożar w Goleniowie

Goleniów. Ogień w hali przy ul. Tartacznej pojawił się we wtorek około godziny 22. Spłonęło około 1200 metrów kwadratowych budowli. Nikomu nic się nie stało.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22. na ul. Tartacznej – w sąsiedztwie firmy SERWACH, której budynki w pożarze nie ucierpniały. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej. W budynku znajdowało się 11 osób. Wszystkie zostały bezpiecznie ewakuowane. Byli to uchodźcy z Ukrainy, którzy mieli w budynku przygotowane kwatery, w których mogli przebywać.

Ruch pociągów na wysokości Goleniowa jest już odblokowany. Na czas akcji strażackiej został wstrzymany, ponieważ linie gaśnicze prowadzone były przez pobliskie tory kolejowe.

Jak wstępnie informują służby, spaleniu uległo około 1200 metrów kwadratowych obiektu. W budynku magazynowano odpady po rozpuszczalnikach, farbach i innych środkach chemicznych.

O godzinie 6 pożar został ugaszony, na miejscu przebywa tylko jeden zastęp dozorujący pogorzelisko dla bezpieczeństwa.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Eksperci określają również wysokość strat – już wiadomo, że te będzie można liczyć w milionach złotych.

red.

powiązane – „Klaster energetyczny”

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie