Connect with us

Nowogard

Ogrody społeczne

Nowogard. Ogród społeczny powstaje przed kościołem w Wojcieszynie pod Nowogardem.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, ma tam być rajska jabłoń nawiązująca do grzechu pierworodnego Adama i Ewy, zakątek Matki Boskiej, gdzie rośliny będą kwitnąć na biało i mnóstwo roślin zielonych, które symbolizują długowieczność.

  • Poprzez ogrody społeczne i prace ludzi w tych ogrodach społecznych aktywizujemy społecznie grupy zagrożone wykluczeniem, w dużej mierze osoby niepełnosprawne – mówił rozgłośni Tomasz Lubczyński, prezes Stowarzyszenia „AWIS” – Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Jak dodaje ks. proboszcz Grzegorz Legutko, przy kościele filialnym w Wojcieszynie, ogród społeczny ma być miejscem spotkań mieszkańców, które pozwoli im się bardziej zintegrować. Ogród ma być również miejscem odpoczynku.

  • To ma cieszyć, tu mamy przyjechać, tu mamy odpocząć. To ma być wizytówka tej miejscowości – mówi ks. Legutko.

Trwają intensywne pracę nad ukończeniem ogrodu społecznego w Wojcieszynie. W ramach unijnego projektu mają powstać trzy kolejne ogrody na ternie gminy Nowogard.

red.

powiązane – „Wojcieszyn z placem”

Nowogard

Nowe biuro poselskie

Nowogard. W czwartek, 25 listopada otwarto nowogardzkie biuro poselskie posła Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz byłego wicemarszałka naszego województwa Jarosława Rzepy.

Opublikowane

w dniu

Mieści się na pierwszym piętrze budynku po hotelu Cisy przy placu Wolności, a wstęgę w jego drzwiach przecinali między innymi wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, starosta Tomasz Stanisławski, wicestarosta Tomasz Kulinicz i inni zaproszeni goście.

red.

powiązane – „Jednym głosem w sprawie zachodniej obwodnicy Szczecina”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Spotkanie w sprawie „Pomorzanina”

Nowogard. W najbliższy poniedziałek zawodnicy i działacze spotkają się w sprawie sytuacji w LKS „Pomorzanin” Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z bieżącą sytuacją, jaka ma miejsce w Ludowym Klubie Sportowym „Pomorzanin” Nowogard, spotkanie zawodników klubu oraz zarządu przy współudziale burmistrza oraz radnego rady miejskiej w Nowogardzie Marcina Wolnego, odbędzie się w poniedziałek 29 listopada br. o godzinie 17:00 w sali obrad RM w nowogardzkim Ratuszu.

red.

powiązane – „Pawlak za Nieradkę”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sezon na podwyżki rozpoczęty

Nowogard. Na ubiegłotygodniowej sesji radni podnieśli zarobki burmistrzowi Czapli do kwoty 12 773 zł brutto miesięcznie. To pierwsza z takich podwyżek w naszym powiecie. W tym tygodniu zrobią to jeszcze radni w Goleniowie, Stepnicy, Przybiernowie i Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Możliwość zmiany wysokości zarobków burmistrzów i wójtów jest wynikiem uchwały Sejmu RP z 17 września br. w sprawie wynagrodznenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i w samorządach. Przewiduje ona generalnie możliwość podniesienia zarobków na wspomnianych stanowiskach.

Jak nam powiedziała przewodnicząca rady miejskiej Jowita Pawlak, w przełożeniu na gminę Nowogard na nowo ustalone wynagrodzenie zasadnicze burmistrza będzie wyższe od dotychczasowego i wyniesie 8 344 zł, a dodatek funkcyjny 2760 zł – bez dodatku specjalnego. Wraz z dodatkiem za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenie zasadniczego, daje to teraz w sumie zarobki burmistrza w kwocie 12 773 zł miesięcznie brutto – z wyrównaniem od 1.08.2021 r

red.

powiązane – „O ile więcej będzie zarabiał burmistrz?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie