Connect with us

Goleniów

Ograniczony dostęp do OPS

Goleniów. W związku ze stwierdzeniem w Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, gmina informuje.

Opublikowane

w dniu

„Wynik pozytywny stwierdzono u jednej osoby. Siedem osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, przebywa na kwarantannie do 15 października 2020 r. Wszyscy czują się dobrze. Pozostali pracownicy pracują z zachowaniem aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązu-jących w związku z wystąpieniem zakażenia. Informujemy ponadto, że 10 października 2020 r. zo-stała przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń Ośrodka, zgodnie z zaleceniem Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Goleniowie.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa od 12 października 2020 r. do odwołania stosujemy ograniczenia w dostępie do Ośrodka.

Zalecamy składanie wniosków drogą elektroniczną, pocztą lub poprzez skrzynkę pocztową (podaw-czą) umieszczoną przy drzwiach wejściowych.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny. Numery telefonów dostępne są w zakładce kontakt.

Bezpośrednia obsługa możliwa jest wyłącznie w sytuacjach wymagających pilnych działań inter-wencyjnych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub poprzez naciśnięcie dzwonka przy drzwiach. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust”.

red.

powiązane – „Medycy skierowani do pracy”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie