Connect with us

Goleniów

Ograniczony dostęp do OPS

Goleniów. W związku ze stwierdzeniem w Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, gmina informuje.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Wynik pozytywny stwierdzono u jednej osoby. Siedem osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, przebywa na kwarantannie do 15 października 2020 r. Wszyscy czują się dobrze. Pozostali pracownicy pracują z zachowaniem aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązu-jących w związku z wystąpieniem zakażenia. Informujemy ponadto, że 10 października 2020 r. zo-stała przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń Ośrodka, zgodnie z zaleceniem Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Goleniowie.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa od 12 października 2020 r. do odwołania stosujemy ograniczenia w dostępie do Ośrodka.

Zalecamy składanie wniosków drogą elektroniczną, pocztą lub poprzez skrzynkę pocztową (podaw-czą) umieszczoną przy drzwiach wejściowych.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny. Numery telefonów dostępne są w zakładce kontakt.

Bezpośrednia obsługa możliwa jest wyłącznie w sytuacjach wymagających pilnych działań inter-wencyjnych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub poprzez naciśnięcie dzwonka przy drzwiach. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust”.

red.

powiązane – „Medycy skierowani do pracy”

Goleniów

Koniec zwolnienia

Goleniów. Dzisiaj skończyło się kolejne zwolnienie lekarskie burmistrza Roberta Krupowicza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Mimo to nie wiadomo, czy jutro burmistrz stawi się do pracy, czy też przedstawi następne zwolnienie lekarskie. Od kilku miesięcy choruje i nie ma go w pracy. Jego obowiązki pełni I zastępca Henryk Zajko.

red.

powiązane – „Burmistrz choruje dalej”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

TTS kupił działkę – zwalniali, teraz rekrutują

Goleniów. Najbardziej znany w Polsce producent jachtów zakupił tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym i zamierza rozbudować swój zakład tworząc nowe miejsca pracy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl, działka w Goleniowskim Parku Przemysłowym, o powierzchni ponad 27 476 metrów kwadratowych, ma nowego właściciela. Jest nim producent jachtów, Technologie Tworzyw Sztucznych – rozpoczął proces inwestycyjny i chce w najbliższym czasie zwiększyć powierzchnię produkcyjną, by móc budować jeszcze więcej jednostek, niż dotychczas.

  • Nasza firma, będąca częścią grupy Hanse Yachts, planuje dalszy rozwój i nabyła działkę pod rozbudowę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jestem przekonany, że wykorzystamy tę inwestycję do stworzenia warunków dla budowy nowo projektowanych jachtów oraz utworzenia kolejnych miejsc pracy – dodaje.

TTS do tej pory w Goleniowskim Parku Przemysłowym miał do dyspozycji teren, na którym znajduje się 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni hal produkcyjnych. Rocznie produkuje ok. 600 luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Do tej pory TTS zatrudniał blisko 600 osób, ale przed wakacjami w firmie doszło do redukcji zatrudnienia. Teraz firma wznowiła produkcję i zamierza rekrutuje pracowników.

  • Tak naprawdę to proces inwestycyjny rozpoczął się już przez epidemią, szukaliśmy terenów zarówno w Goleniowie, jak i poza nim, z myślą o rozbudowie i zwiększeniu naszego potencjału produkcyjnego – zdradza Maciej Twardowski. – Pomimo chwilowych zawirowań i na rynku pracy, i w branży jachtowej, poradziliśmy sobie i teraz wracamy do realizacji naszych planów – tłumaczy.
    Zarząd firmy nie informuje na razie, kiedy rozpocznie się ewentualna budowa kolejnych hal. Zapewnia natomiast, że rozwój jest dla TTS priorytetem.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ośmiu na inżyniera kontraktu

Goleniów. Osiem podmiotów zgłosiło się w przetargu na inżyniera kontraktu na budowie nowego dworca kolejowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po tym jak dotychczasowy inżynier kontraktu zrezygnował, gmina musiał ogłosić przetarg. Dzisiaj otwarto oferty jakie wpłynęły do gminy. Jest ich osiem – z oferowanymi cenami od 346 tys zł do 692 tys zł. Gmina zaplanowała na ten cel 500 tys zł.

red.

powiązane – „„Open Mind” dla „Prime Construction””

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie