Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Ograniczony dostęp do OPS

Goleniów. W związku ze stwierdzeniem w Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, gmina informuje.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Wynik pozytywny stwierdzono u jednej osoby. Siedem osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, przebywa na kwarantannie do 15 października 2020 r. Wszyscy czują się dobrze. Pozostali pracownicy pracują z zachowaniem aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązu-jących w związku z wystąpieniem zakażenia. Informujemy ponadto, że 10 października 2020 r. zo-stała przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń Ośrodka, zgodnie z zaleceniem Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Goleniowie.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa od 12 października 2020 r. do odwołania stosujemy ograniczenia w dostępie do Ośrodka.

Zalecamy składanie wniosków drogą elektroniczną, pocztą lub poprzez skrzynkę pocztową (podaw-czą) umieszczoną przy drzwiach wejściowych.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny. Numery telefonów dostępne są w zakładce kontakt.

Bezpośrednia obsługa możliwa jest wyłącznie w sytuacjach wymagających pilnych działań inter-wencyjnych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub poprzez naciśnięcie dzwonka przy drzwiach. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust”.

red.

powiązane – „Medycy skierowani do pracy”

Goleniów

Cześć i Chwała Bohaterom!

Goleniów. Już dzisiaj Goleniów jest udekorowany narodowymi flagami na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obchodzimy go 1 marca – w tym roku z goleniowskim akcentem w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie (Msza i odczyt) oraz na Placu rotmistrza Pileckiego. Organizatorem jest parafia pw. Św. Katarzyny. Szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „Cześ i Chwała Bohaterom!”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł „Modrzewie”

Goleniów. Taka będzie lokalizacja węzła „Modrzewie” i Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) na goleniowskim odcinku zachodniej drogowej obwodnicy Szczecina (ZDOS).

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Tak to jest zawarte w prawomocnej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji – patrz mapka obok. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez szczeciński oddział GDDKiA, węzeł „Modrzewie” powstanie na przecięciu ZDOS z drogą 111 zaraz za Modrzewiem w kierunku Krępska. Będzie jedynym zjazdem z ZDOS na odcinku pomiędzy Policami, a węzłem „Goleniów-Północ”. Z kolei jedyny MOP „Bolesławice” na tym odcinku powstanie na zachód od Żdżar.

Teraz gmina Goleniów będzie musiała zadbać o wytyczenie korzystnych dla rolników przejazdów pod trasą ZDOS, ponieważ trasa ta przetnie horyzontalnie tę część gminy na połowę. Do ustalenia też jest włączenie drogi wspomagającej z GPP w ZDOS na węźle „Modrzewie”. Obecnie jest ona włączona w drogę 111 na wysokości drogi do Żdżar i dalej biegnie przez Modrzewie. Bez modernizacji tego odcinka drogi 111 do węzła „Modrzewie”, albo wytyczenia innego przedłużenia drogi wspomagającej, transport wielkogabarytowych elementów z GPP (np. długich łopat do elektrowni wiatrowych) byłby bardzo utrudniony.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mieszkanka pozywa gminę

Goleniów. Mieszkanka bliku przy ul. Kościuszki 3 pozwała gminę Goleniów o zadośćuczynienie, a wspólnota mieszkaniowa bloku szykuje przeciw gminie pozew zbiorowy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała kierująca wspólnotą mieszkańców tego bloku Zofia Machnicka, to ona wniosła prywatny pozew przeciw gminie do Sądu Rejonowego w Goleniowie. Chodzi o zadośćuczynienie za poniesione krzywdy z powodu traktowania jej jako mieszkanki bloku zagrożonego katastrofa budowlaną.
Niezależnie od tego wspólnota mieszkaniowa Kościuszki 3 przygotowuje pozew zbiorowy przeciw gminie związany z kosztami wynikającymi z obsuwającego się pod blokiem gruntu. Na spotkaniu z zarządem wspólnoty w połowie lutego w urzędzie gminy, burmistrz Krupowicz został poinformowany o tych zamiarach.

W przyszłym tygodniu opublikujemy rozmowę z Zofią Machnicką.

red.

powiązane – „Kościuszki 3 – spotkanie z burmistrzem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie