Connect with us

Aktualności

Oficjalne ważenie za nami

Dziś o godzinie 16 w Stepnicy odbyło się oficjalne ważenie zawodników zgłoszony do formuły MMA w VII Gali Sportów Walki w Stepnicy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Opublikowane

w dniu

Wszystko odbyło się tuż obok montowanego akurat ringu, na którym już jutro odbędzie się pięć walk MMA, pięć walk bokserskich oraz po jednej w formule Muay Thai i K1.  W ostatniej chwili doszło jeszcze do jednej zmiany w karcie walk. Kontuzjowanego Józefa Warchoła zmienił Wojciech Balejko z klubu Pomorzanin Nowogard (legitymujący się bilansem 2-1).  Gościem honorowym gali będzie Przemysław Saleta, a dochód z imprezy przekazany zostanie chorej Alicji Osmolak, bohaterce programu „Najsłynniejsze Okno w Polsce". Początek gali już w sobotę o godz. 14. Organizatorami imprezy są Urząd Miasta i Gminy Stepnica oraz Fundacja Talent Promocja Sport i jej dyrektor sportowy Krzysztof Kaczemba. Gazeta Goleniowska oraz portal www.gazetagoleniowska.com są patronem medialnym gali. Tylko u nas po zakończeniu imprezy galeria zdjęć z gali oraz wideo z walki wieczoru. KARTA WALK MMA 1. Wojciech Balejko (Pomorzanin Nowogard) v Piotr Maniak (Vailand Gold Team Stargard Szcz.) – jedna z walk wieczoru 2. Maciej Linke (Gold Team Szczecin) v Eugene Yamushko (Białoruś) – główna walka wieczoru 3. Paweł "Ziółek "Ziółkowskie (Bersekers Team Szczecin) v Krzysztof Adaszak (Arachion Olsztyn) 4. Anna Mikrut (Sparta Goleniów) v Aleksandra Milczarek (Kobyłki)  5. Artur Kamiński (Vailand Gold Team Drawsko Pom.) v Samuel Vogt (Sparta Świnoujście)  BOKS 1. Sebastian Witkorzak (Olimp Szczecin) v Piotr Teos (Wrocław)  2. Paweł Stępień (Róża Karlino) v Jordan Kuliński (Szczecin Skorpion / Włocławek) 3. Krystian Kawalerski (Olimp Szczecin) v Piotr Snopkowski (Champion Kraków) MUAY THAI – walka o pas krajów nadbałtyckich  Arkadiusz Osiemieńko (KO GYM Świebodzice) v Juri Kazakow (Białoruś)  K1 1)Maciej Łęgowski (Fight Academi Stargard Szczeciński) v Mateusz Białas (KO GYM Świebodzice).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie