Connect with us

Aktualności

Odszedł Janusz Władysław Szymański

18 lutego 2016 r. zmarł Janusz Władysław Szymański – poeta i prozaik. Autor wielu ksiązek poświęconych Pomorzu Zachodniemu odszedł w wieku 76 lat – informuje strona goleniow.pl.

Opublikowane

w dniu

Długoletni nauczyciel i wychowawca młodzieży, wielokrotnie nagradzany i odznaczany, w 1991 r. przeszedł na emeryturę i poświęcił się głównie pracy literackiej oraz działalności popularyzującej wiedzę historyczną. Posiada w swoim dorobku liczne artykuły i reportaże publikowane w prasie pedagogicznej, historycznej, religioznawczej – zarówno regionalnej, jak i ogólnopolskiej. Jednak główną częścią jego twórczości stała się literatura. Jest autorem m. in. takich dzieł, jak: "Życie", "Siedem świętych kręgów", "Książęcy ród Gryfitów", "Szkwał", "Pomorzanie w historii, baśni i legendzie", "Agwa". W grudniu 2015 r. ukazała się jego ostatnia książka pt. "Waldensi".

Był członkiem Związku Literatów Polskich. W 2002 r. został nagrodzony Nagrodą Specjalną Burmistrza Gminy Goleniów „BARNIM” w kategorii "Kultura i sztuka".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie