Connect with us

Goleniów

Odśnieżanie?

Goleniów. Dwaj czytelnicy sygnalizują problemy z odśnieżaniem.

Opublikowane

w dniu

„Dzień dobry, mam prośbę żeby zająć się tematem odśnieżania w miejscowościach Stawno, Bolechowo Łęsko . Mieszkańcy dojeżdżają po lodowisku do pracy, między lasami. Jeżdżę do Stargardu różnymi trasami, przez wioski, wszędzie droga czarna, na Maszewo, Mosty droga czarna. Drogi tam są zarządzane i przez gminę i przez powiat, nigdzie nie ma takich warunków, jak u nas. Piachem jest posypane na podjazdach i zakrętach, pozostałe odcinki są oblodzone. Płacimy te same podatki co mieszkańcy innych wiosek. Czy nie ma kontroli nad tym jak jest wykonywana usługa?, a może umowa jest tak podpisana na te wioski, że jest jak jest? Niech w takim razie gmina chociaż zmieni umowę w następnym roku, która nie będzie umożliwiała takiego sposobu odśnieżania na zasadzie aby tylko droga była przejezdna, nieważne że niebezpieczna, śliska między lasami” – kończy pierwszy.

Drugi po raz kolejny dokumentuje zamieszczonymi obok zdjęciami absurdy goleniowskiego ośnieżania: „Zero zmian w odśnieżaniu miasta ponieważ w dalszym ciągu odśnieżana jest ulica tzw. ślepa opisana znakami D4a. Chodniki również nie są odśnieżane. Mimo po pokazaniu tego „nowego znaku” (patrz zdjęcie kierunkowskazu ze słupem) nikt nie zareagował”.

red.

powiązane – „Dziwne odśnieżanie”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie