Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Odpust u Jerzego

W liturgiczne wspomnienie św. Jerzego (24 kwietnia) parafia pw. św. Jerzego w Goleniowie uroczyście obchodziła swoje święto patronalne. Oprócz licznej grupy parafian i ich gości, udział w parafialnych „imieninach” wzięli proboszczowie dekanatu Goleniów z dziekanem Januszem Skałeckim oraz harcerze, którym św. Jerzy patronuje.

Opublikowane

w dniu

Na zaproszenie ks. proboszcza Wacława Nowaka w parafialnym święcie uczestniczył również biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński i to on właśnie przewodniczył odpustowej Mszy Świętej, która była centralnym punktem uroczystości. Razem z nim przy ołtarzu stanęli ks. kan. Bogdan Schmidt – pierwszy proboszcz parafii oraz obecny proboszcz – ks. kan. Wacław Nowak. Homilię, poświęconą głównie patronowi parafii, wygłosił bp Tadeusz Lityński. Mówiąc o świętym Jerzym stwierdził, że to święty na każde czasy, także na dzisiejsze. Że i dla współczesnych pokoleń, święty znany całemu chrześcijańskiemu światu,  patronujący wielu państwom, miastom oraz archidiecezjom, powinien być wzorem do naśladowania.
Eucharystia zakończyła się oddaniem czci św. Jerzemu, obecnemu w parafialnym kościele w kopii jego ikony, której oryginał z VI wieku znajduje się w klasztorze Al Homeyra w Syrii.
Tradycją tej parafii jest odpustowa agape. Tak było również we wtorek. Na placu obok kościoła stanęły namioty z poczęstunkiem przygotowanym przez hotel JF Duet oraz parafianki, które upiekły ciasta. Chętnych do wspólnego biesiadowania, mimo nie najlepszej pogody, nie brakowało, a że wszystko było smaczne, na stołach nic nie zostało.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie