Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Odpowiedź marszałka

Po opublikowaniu na naszym portalu informacji i komentarza o przyznanych przez marszałka województwa nagrodach dla młodych sportowców z regionu, otrzymaliśmy wyjaśnienia z Urzędu Marszałkowskiego. 

Opublikowane

w dniu

Ich treść poniżej:

Szanowny Panie Redaktorze, 
Marszałek Województwa nie zapomina o sportowcach regionu. Od ponad dekady corocznie przyznaje gratyfikacje finansowe zachodniopomorskim zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerom za zdobyte laury 
na najważniejszych światowych imprezach. Od wielu lat liczba uhonorowanych sportowców i szkoleniowców przekracza 50 nazwisk. Klub, miejsce zamieszkania, otoczenie sportowe nie mają tu znaczenia. Otrzymanie nagrody opiera się o zapisy regulaminowe, czyli Uchwałę Nr VIII/92/11 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z 20 września 2011 roku. Zgodnie z nią, na wniosek organizacji z Pomorza Zachodniego działającej w sferze kultury fizycznej, uhonorowani mogą być przedstawiciele dyscyplin olimpijskich. Doceniamy postawę i niewątpliwe sukcesy Weroniki Miadiełko, jednak nie było możliwości przyznania nagrody finansowej Marszałka Województwa podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku 2017”, ponieważ zawodniczka uprawia karate WUKF (World Union of Karate do Federations), które nie jest dyscypliną olimpijską. Cieszy zaś fakt, że po latach starań karate, w federacji WKF (World Karate Federation), znajdzie się od 2020 roku w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha 
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie