Connect with us

Goleniów

Oddadzą diety

Goleniow. Łącznie 47 i pół tysiąca złotych za diety powinni zwrócić członkowie Rady Nadzorczej Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio szczecin, wśród nich jest marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz z Platformy Obywatelskiej. To ustalenia Najwyższej Izby Kontroli.

Jak mówił radiu dyrektor szczecińskiej delegatury NIK Marcin Stefaniak, diety były źle naliczane. Izba sprawdziła też inne przedsiębiorstwa komunalne w naszym regionie oraz w województwie pomorskim.

  • Ten problem wystąpił w kilku spółkach, w tym także w goleniowskm GWiK. Rzeczywiście stwierdziliśmy, że w niewłaściwy sposób naliczano to wynagrodzenie. Przyjęto złą podstawę do wyliczenia, przyjęto niewłaściwe rozporządzenie w związku z tym od samego początku był zrobiony błąd w wyliczeniach – tłumaczył Stefaniak.

NIK zwrócił się do Goleniowskich Wodociągów, by członkowie Rady Nadzorczej firmy zwrócili pieniądze. Mają na to czas do 6 grudnia.

Rada Nadzorcza Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji to trzy osoby. Jej przewodniczącym jest marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Rada Nadzorcza Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji odda niesłusznie wypłacone pieniądze – zapewniał radio prezes GWiK-u Janusz Dawidziak. Jak dodawał, błąd leżał po stronie spółki, a pieniądze na jej konto wrócą do końca przyszłego roku, na podstawie porozumienia podpisanego z członkami Rady Nadzorczej, w tym marszałkiem Olgierdem Geblewiczem.

Prezes Janusz Dawidziak powiedział, że przeprowadził rozmowy dyscyplinujące z pracownikami odpowiedzialnymi za wypłaty pieniędzy dla Rady Nadzorczej.

  • To była ewidentnie wina spółki. Zawarliśmy porozumienie, żeby tą sprawę uregulować. To nauczka dla nas. Człowiek uczy się na błędach i będziemy mieli to na uwadze – powiedział Dawidziak.

Jak dodawał prezes Janusz Dawidziak, walne zgromadzenie przyjęło nowe zasady naliczania diet dla Rady Nadzorczej. Informacja ta nie dotarła do działu płac i stąd wynikał błąd.

red.

powiązane – „Podwyżka ustalona – 17 700 zł”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie