Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Oddać służbie trochę serca

Z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, st. bryg. mgr inż. Arkadiuszem Skrzypczakiem, rozmawiamy o pracy strażaków, sercu, które trzeba oddać służbie, problemach z zakupami nowego sprzętu oraz sztandarze, który wkrótce komenda otrzyma.

Opublikowane

w dniu

– Zakres pracy strażaka na przestrzeni lat rzeczywiście bardzo się poszerzył. To już nie jest tylko gaszenie pożarów, ale także reagowanie w wielu innych sytuacjach, wynikających chociażby z katastrof naturalnych. Raz wystąpią duże opady deszczu i mamy zagrożenie powodziowe, kiedy indziej, a ostatnio jest takich przypadków sporo, pojawi się wichura, zagrażająca bezpieczeństwu obiektów, lasów czy dróg, na które przewracają się drzewa. Wiadomo, że komunikacja jest obecnie bardzo istotną sprawą, ludzie muszą mieć możliwość dotarcia do pracy, dojechać do celu musi karetka. Do tego dochodzi szeroko pojęta pomoc medyczna, do której prowadzenia strażacy są przygotowani. Oczywiście nigdy nie zastąpimy pogotowia ratunkowego, ale często jesteśmy od niego szybciej na miejscu wypadku i musimy interweniować – mówi A. Skrzypczak.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie