Connect with us

Aktualności

Od soboty bez wjazdu do Szczecina

Powiat. Zamknięcie ulicy Krygiera (dawna autostrada poznańska) w Szczecinie zablokuje jeden z często używanych wjazdów do tego miasta z autostrady A6.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Dlatego ruch ograniczany tam będzie już od soboty, żeby kierowcy mieli czas na zorganizowanie sobie nowych czasów przejazdów pomiędzy wyjściem z domu a punktem docelowym. W Szczecinie.

W Szczecinie będzie wiele informacji o objazdach, zabraknie ich jednak na autostradzie A6. Według szczecińskiego magistratu mogłyby one wprowadzić niepotrzebne zamieszanie. Zamknięcie ul. Krygiera powinno być widoczne w samochodowych nawigacjach, chociaż miasto takiej informacji bezpośrednio nie wysyłało.

Przez ul. Krygiera będą mogły przejeżdżać tylko auta z budowy, a także służb oraz miejskie autobusy. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował, że częstotliwość kursowania będzie taka sama jak do tej pory, chyba, że będzie taka potrzeba to zostanie zwiększona. Utrudnienia mają potrwać do czerwca.

Red.

powiązane – „Nowogard dokończy węzeł na A6?
Nowa droga przy S3”, „Pucice wyburzone

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie