Connect with us

Powiat

Od dzisiaj tylko zdalnie.

Powiat. Od dzisiaj administracja publiczna pracuje zdalnie.

Opublikowane

w dniu

Jak zapowiedziano, nowe rozporządzenie wprowadziło pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważnia kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w zakresie podstawowych usług publicznych.

I tak w Nowogardzie pracownicy Urzędu nadal będą obsługiwali większość interesantów drogą telefoniczną, będą dostępni, pod wskazanymi numerami telefonów, a wszystkie sprawy będą realizowane na bieżąco. W sprawach pilnych, wymagających kontaktu osobistego z pracownikiem Urzędu należy umówić się telefonicznie i podczas obsługi zachować wszelkie środki ostrożności, a więc zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachować dystans 1,5 metra.

Goleniowski Urząd Gminy i Miasta też przechodzi w tryb pracy zdalnej. W związku z tym część pracowników UGiM będzie wykonywać pracę przebywając w domach.
Kilka wydziałów urzędu zajmuje się bezpośrednią obsługą obywateli, dlatego część urzędników będzie pracować stacjonarnie. Dotyczy to przede wszystkim Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Planowania Przestrzennego, Nieruchomości i Ochrony Środowiska, Wydziału Gospodarki Gminnej, Wydziału Finansowego, Wydziału Administracji i Spraw Społecznych w sprawach dot. ewidencji ludności, dowodów osobistych, działalności gospodarczej, zarządzania kryzysowego oraz Biura Obsługi Interesanta.
Klienci UGiM obsługiwani będą wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty, obsługa prowadzona będzie wyłącznie w holu. Interesanci nie będą mogli wchodzić na dalej położony teren urzędu, gdzie przebywać mogą wyłącznie pracownicy.
Wszystkie osoby, które mają do załatwienia sprawy w UGiM, proszone są o korzystanie przede wszystkim z kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem ePUAP. Dokumenty w formie papierowej można składać do urny znajdującej się przy wejściu do urzędu, w przypadku konieczności uzyskania potwierdzenia ich złożenia najlepiej jest skorzystać z pośrednictwa poczty.

red.

powiązane – „Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz”

Powiat

Uwaga zmiana! Węzeł Kijewo – nocne utrudnienia

Powiat. W nocy z czwartku na piątek, a nie środy na czwartek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

Opublikowane

w dniu

GDKKiA zmieniła wcześniejszy komunikat z powodu zapowiadanych opadów deszczu najbliższej nocy. Dlatego o dobę później – w nocy ze środy na czwartek 16 na 17 września w godzinach 20-6 – zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą kolejnym etapem prac nawierzchniowych – na tej łącznicy będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.
Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Kolejne utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł

Powiat. Na najbliższej sesji rady powiatu 23 września, staną projekty uchwał pozwalających połączyć szpital powiatowy w Goleniowie i szczeciński szpital SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Z prawie rocznym opóźnieniem rusza wreszcie procedura zmierzająca do połączenia szpitala powiatowego w Goleniowie i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Radni zdecydują zapewne o:

  • przekazaniu SPSK 2 mienia spółki „Szpitalne Centrum Medyczne” w Goleniowie
  • bezprzetargowym przekazaniu w użytkowanie SPSK 2 nieruchomości u zbiegu ulic Nowogardzkiej i Wolińskiej, składających się na kompleks szpitalny w Goleniowie za 5 tys zł rocznie
  • bezprzetargowy najem przez SPSK 2 lokali użytkowych z Zespole Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości w Goleniowie
  • spłaty przez powiat 3,73 mln zł pożyczek zaciągniętych przez „Szpitalne Centrum Medyczne” na zakup sprzętu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor SPSK 2 widzi możliwość połączenia szpitali de facto już od 1 grudnia br, a de jure od 1 stycznia 2022 

red.

powiązane – „Przyspieszenie w połączeniu”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Kolejne utrudnienia

Powiat. Od jutra w nocy na węźle drogowym Szczecin-Kijewo pojawią się utrudniania w ruchu.

Opublikowane

w dniu

W nocy z czwartku na piątek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

W nocy z czwartku na piątek 09/10 września w godzinach 20-6 zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą robotami nawierzchniowymi na tej łącznicy. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.

Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Zmiany na węźle Kijewo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie