Connect with us

Goleniów

Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?

Goleniów. Majątek szpitala w użyczenie, dług pozostaje w starostwie – oto niektóre z propozycji dyrektora SPSK nr 2 w Szczecinie Marcina Syguta (na zdjęciu).

Opublikowane

w dniu

Złożona przedwczoraj powiatowi goleniowskiemu przez kierownictwo Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie na Pomorzanach propozycja połączenie szpitali jest teraz rozpatrywana przez zarząd powiatu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w przypadku jego zgody, przewiduje ona rozpoczęcie prac połączeniowych już od 1 sierpnia br. Koncepcja jest taka, żeby powiat przekazał cały majątek goleniowskiego szpitala w użyczenie szpitalowi na Pomorzanach. Spółka „Szpitalne Centrum Medyczne” zarządzająca teraz szpitalem w imieniu powiatu straciła by racje bytu, bo od 1 stycznia 2021 szpital goleniowski stałby się formalnie częścią/filią szpitala na Pomorzanach. Aktualny dług szpitala w Goleniowie (w sumie ok. 14 mln zł) pozostałby do spłacenia powiatowi, w zamian nie byłby on już obciążony wynikiem finansowym szpitala po 1 stycznia 2021. SPSK nr 2 planuje pozostawić strukturę oddziałów goleniowskiego szpitala bez zmian, ale rozbudować ZOL o dodatkowy budynek.

red.

powiązane – „Długi szpitala – 6, 10 czy 14 mln zł?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie