Connect with us

Goleniów

Od 1 grudnia – szczeciński szpital kliniczny w Goleniowie.

Goleniów. Dyrektor szpitala klinicznego SPSK nr 2 na Pomorzanach przedstawił radnym przełomową propozycje połączenia goleniowskiego szpitala z kierowaną przez niego jednostką.

Opublikowane

w dniu

Przed chwilą zakończyło się spotkanie dyrektora Marcina Syguta z zarządem naszego powiatu i radnymi. Wzięła w nim udział także prezes szpitalnej spółki SCM Katarzyna Kęcka (na zdjęciu poniżej z dyrektorem Sygutem). Trwało krótko, bo to co w kilku słowach oraz wyświetlanej prezentacji przedstawił dyrektor Sygut jest dla finansów powiatu prawdziwym wybawieniem, a dla goleniowskiego szpitala i jego pacjentów zapowiedzią epokowej zmiany w leczeniu i jego organizacji. Według zaprezentowanego harmonogramu działań już od 1 grudnia tego roku będziemy mieli w Goleniowie szpital kliniczny. To wynika z koncepcji połączenia obu szpitali w jeden organizm – pod szyldem szpitala klinicznego na Pomorzanach. Z atmosfery na sali wynikało, że wśród zebranych wszyscy są „za” – włącznie z prezes Kęcką oraz dyrektorem szpitala w Nowogardzie i radnym jednocześnie Kazimierzem Lembasem, którzy nie kryli swojego zadowolenia z perspektywy połączenia tych szpitali.

Teraz jedynym warunkiem szybkiej realizacji połączenia jest zgoda NFZ na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na rzecz SPSK nr 2 oraz zgoda senatu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na połączenie. Ponieważ według dyrektora Syguta za opcją połączenia szpitali jest wojewoda zachodniopomorski, z cesją kontraktu nie powinno być kłopotu, a wtedy również senat uczelni da zgodę.

Jak poinformowała na spotkaniu prezes Kęcka, aktualny całkowity dług goleniowskiego szpitala za jej kadencji zmniejszył się i wynosi teraz ok. 8 mln zł. I ten dług pozostaje po stronie powiatu, a z deklaracji starosty Stanisławskiego wynika, że nie będzie problemu z jego spłaceniem. Z kolei dyrektor Sygut zapowiedział, że od 1 grudnia całość finansów dzisiejszego szpitala powiatowego stanie się częścią finansów SPSK nr 2 i nie będzie obciążała szpitala. Kierowany przez niego szpital przejmie od powiatu nieruchomości szpitala goleniowskiego w użytkowanie – czy odpłatnie i za ile tego jeszcze nie ustalono. Ruchomości szpitalne mają zostać przekazane w użyczenie i dzierżawę. Szczeciński szpital przejmie wszystkich pracowników goleniowskiego szpitala i zapowiada ustami dyrektora Syguta zwiększenie zatrudnienia. Wreszcie zachowana ma być generalnie struktura dzisiejszych oddziałów szpitala w Goleniowie, które staną się częścią odpowiednich klinik szpitala na Pomorzanach. Do Goleniowa dyrektor Sygut chce też skierować lekarzy rezydentów, których ma w swoim szpitalu ponad setkę.

Natomiast spółka „Szpitalne Centrum Medyczne” należąca w całości do powiatu goleniowskiego zostanie prawdopodobnie po spłaceniu zadłużenia zlikwidowana.

red.

powiązane – „Na szczycie o połączeniu szpitali”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie