Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Oceniają nas obywatele

Z Komendantem Powiatowym Policji w Goleniowie. inspektorem Krzysztofem Targońskim, rozmawiamy o zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Opublikowane

w dniu

– Zaniepokoiły mnie te dane, które wskazują na wzrost np. bójek i pobić. Tylko tu trzeba mieć na uwadze, że mówimy o małych liczbach, dlatego wzrost o kilka zdarzeń procentowo wygląda bardziej groźnie niż jest w rzeczywistości. Warto też zwrócić uwagę na możliwość porównania naszych wyników, z danymi z innych miejsc Polski. I na tym tle wypadamy całkiem dobrze. Według mojej oceny, potwierdzonej statystykami, praca naszych policjantów jest na dobrym poziomie, co również podkreślał Komendant Wojewódzki na odprawie. Co nie znaczy, że spoczęliśmy na laurach. Na pewno kradzieży z włamaniem mamy zbyt dużo na naszym terenie. Jednak, jak powiedziałem, dla mnie najważniejsze jest to, jak ludzie odpowiadają na pytanie: „Czy w swojej okolicy, w pobliżu domu, czujesz się bezpiecznie?”. I 95% badanych odpowiedziało, że tak. To jest dla mnie wymierny efekt naszej pracy. Badamy też precyzyjnie czas dojazdu na interwencję, który pomimo rozległości naszego powiatu, średnio wynosi około 10 minut – mówi komendant Targoński.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie