Connect with us

Goleniów

Obwodnica Zachodnia Szczecina w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych

Goleniów. Tak zapowiedział dzisiaj wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki na węźle drogowym Goleniów-Północ

Opublikowane

w dniu

O 20 miliardach na budowę dróg w regionie mówił wojewoda na specjalnej konferencji, która odbyła się na węźle Goleniów-Północ. Poinformował także, że ponad 50 kilometrów drogi ekspresowej jako obwodnicy zachodniej Szczecina kosztować będzie ponad 5 miliardów złotych. Obwodnica, będąca przedłużeniem S6, ma być gotowa do 2027 roku.
Wojewoda zaapelował również do lokalnych samorządowców, aby ci nie czekali na kolejne decyzje rządowe i rozpoczęli budowę dróg dojazdowych po planowanej obwodnicy.

  • W sytuacji, kiedy my dzisiaj chcemy tę obwodnicę budować, kiedy te plany są już tak daleko zaawansowane, to mam tylko jedną prośbę: drodzy panowie, weźcie się do roboty i zacznijcie budować te drogi, które zależą od was. Tam, gdzie mają budować drogi samorządy, gdzie ma budować samorząd województwa – mówił Zbigniew Bogucki.
  • Dla Pomorza Zachodniego to bardzo dobre informacje. Dzięki nowym środkom, w naszym województwie zrealizowane zostaną kolejne odcinki dróg. To m.in.: droga ekspresowa S3 na odc. Troszyn – Świnoujście, droga ekspresowa S11 na odc. Koszalin Zachód-Bobolice oraz Bobolice-Szczecinek, droga ekspresowa S10 na odc. Szczecin-Piła oraz Zachodnie drogowe obejście Szczecina – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Do końca 2023 r. powstaną:
·autostrada A6 rozbudowa węzła Kijewo
. droga ekspresowa S11 odc. Koszalin – Bobolice
· droga krajowa DK 13 obwodnica Przecławia i Warzymic I etap

Dzięki Rządowemu Programowi Budowy Dróg Krajowych 2030, w województwie zachodniopomorskim powstaną m.in.:
· Droga ekspresowa S3 na odc. Troszyn – Świnoujście
· Droga ekspresowa S3 na odc. obwodnica Koszalina i Sianowa do Słupska
· Droga ekspresowa S6 – Zachodnie drogowe obejście Szczecina
· Droga ekspresowa S10 na odc. Szczecin – Piła
· Droga ekspresowa S11 na odc. Bobolice-Szczecinek

red.

powiązane – „Konkurencyjne konferencje”

Goleniów

Od lutego na wyspy

Goleniów. Port Lotniczy im. NSZZ Solidarność wznawia połączenia do Londynu i Liverpoolu.

Opublikowane

w dniu

Loty zawieszone zostały na początku stycznia. Jak podaje Radio Szczecin, przewoźnik informował, że to z powodu niskiego zainteresowania podróżami oraz rozprzestrzeniającym się nowym wariantem koronawirusa.

Teraz Port lotniczy informuje, że pierwszy po przerwie samolot do Liverpoolu odleci 3 lutego, a do Londynu – dzień później.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

ZAZ dotowany

Goleniów. 1,6 mln zł. wynosi dotacja samorządu województwa zachodniopomorskiego dla gminy Goleniów na działalność Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie w roku 2022.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, umowę o przekazanie dotacji podpisali wczoraj marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz zastępczyni burmistrza Gminy Goleniów Anita Jurewicz.
Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie działalności rehabilitacyjnej, kursy, szkolenia dla osób niepełnosprawnych, pozwolą też sfinansować część wydatków na energię elektryczną i paliwo gazowe.
Obok środków z Samorządu województwa zachodniopomorskiego, Gmina otrzymała też nieco ponad 3 mln złotych dofinansowania ze środków PFRON w ramach tzw. kwot algorytmowych.
Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 127 osób niepełnosprawnych. Pracują w 8 różnych działach świadcząc szeroki wachlarz usług, takich jak min.: poligraficzne, pralnicze, usługi związane z utrzymaniem czystości , pielęgnacją zieleni, czy z kontrolą jakości.
Udział środków publicznych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowie systematycznie maleje. W pierwszym roku funkcjonowania przychody z działalności wytwórczej i usługowej stanowiły niespełna 25 procent ogólnego budżetu. Obecnie przychody z działalności to już 60 procent budżetu.

red.

powiązane – „Goleniów pierwszy, Osina ostatnia”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

6 tysięcy pracujących

Goleniów. Wiosną tego roku zakończy się budowa przystanku osobowego: „Goleniów Park Przemysłowy” powstającego w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to ważna inwestycja, bo w GPP pracuje ok. 6 tysięcy pracowników – w tym dojeżdżający koleją. PKP PLK S.A. wykonuje prace związane z budową peronów zewnętrznych o długości 130 m z wiatami na odcinku torów – Goleniów Południe.

Prace budowlane związane z infrastrukturą węzła przesiadkowego należy do Gminy Goleniów. Obecnie wykonano wszelkie prace rozbiórkowe i podziemne. Uformowano i zagęszczono nasypy, wykonano korytowanie na całej szerokości ścieżki pieszo-rowerowej, przygotowano plac pod pętlę autobusową.

W planach jest także budowa pętli autobusowej z wiatą, parkingu samochodowego na 12 miejsc, parkingu rowerowego, chodników, oświetlenia oraz ostatniego odcinka ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej z parku przemysłowego, wzdłuż ulicy Granitowej w stronę Goleniowa.

Koszt infrastruktury przystanku wyniesie 1.074.645,13 zł., z czego
ponad 180 tys. to kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T.

Przebudowę torów kolejowych wraz z budową peronów finansuje PKP PLK S.A.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie