Connect with us

Goleniów

Obwodnica Zachodnia Szczecina – budowa w zasadzie rozpoczęta

Goleniów. Zakłady Chemiczne Police wyraziły zgodę, aby na ich terenach powstały tunele i drogi wchodzące w skład zachodniej obwodnicy Szczecina.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin środę w tej sprawie podpisano list intencyjny między Grupą Azoty Police a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Zachodnia obwodnica Szczecina to bardzo ważna inwestycja dla Zakładów Chemicznych Police – mówił Wojciech Wardacki, prezes ZCh Police.

  • Ta inwestycja jest ważna dla Pomorza Zachodniego. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police są zmuszone transportować przez Szczecin przede wszystkim surowce, przez tereny zamieszkałe i muszą być zachowane względy bezpieczeństwa. Natomiast ta przeprawa tę kwestię rozwiąże, jak również pozwoli na szybkie skomunikowanie – mówił Wardacki.

Dzięki porozumieniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaoszczędzi pieniądze m.in. na wykupie gruntów – mówił Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA w Szczecinie.

  • To również jest wyznaczanie kosztów, które właśnie w chwili obecnej kończymy i mamy wyliczone. Jest to około 5,5 miliarda złotych, tyle będzie kosztowało to zadanie, czyli całe 50 kilometrów. Ten ostatni fragment od Polic do Goleniowa jest najbardziej istotny i kosztotwórczy. Dlatego też ten list intencyjny pozwala na doprecyzowanie tych kosztów – mówił Lendner.

Tunel, a właściwie dwa połączone ze sobą tunele zachodniej obwodnicy Szczecina, będą wydrążone 36 metrów pod portem w Policach.

Zachodnia obwodnica ma kosztować ponad 5 miliardów złotych i mieć 50 kilometrów długości.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Goleniów

Geblewicz za Marchewkę

Goleniów. Pochodzący ze Stepnicy, a mieszkający z rodziną w Goleniowie marszałek województwa Olgierd Geblewicz został w sobotę wybrany szefem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Zastąpił posła Arkadiusz Marchewka, którego wybrano na szefa PO w Szczecinie.

Geblewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od momentu jej założenia. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy w regionie, wcześniej sekretarza w regionie. W wyborach dostał prawie 93 procent głosów i nie miał kontrkandydata.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie