Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

Obwodnica Zachodnia Szczecina – budowa w zasadzie rozpoczęta

Goleniów. Zakłady Chemiczne Police wyraziły zgodę, aby na ich terenach powstały tunele i drogi wchodzące w skład zachodniej obwodnicy Szczecina.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin środę w tej sprawie podpisano list intencyjny między Grupą Azoty Police a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Zachodnia obwodnica Szczecina to bardzo ważna inwestycja dla Zakładów Chemicznych Police – mówił Wojciech Wardacki, prezes ZCh Police.

  • Ta inwestycja jest ważna dla Pomorza Zachodniego. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police są zmuszone transportować przez Szczecin przede wszystkim surowce, przez tereny zamieszkałe i muszą być zachowane względy bezpieczeństwa. Natomiast ta przeprawa tę kwestię rozwiąże, jak również pozwoli na szybkie skomunikowanie – mówił Wardacki.

Dzięki porozumieniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaoszczędzi pieniądze m.in. na wykupie gruntów – mówił Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA w Szczecinie.

  • To również jest wyznaczanie kosztów, które właśnie w chwili obecnej kończymy i mamy wyliczone. Jest to około 5,5 miliarda złotych, tyle będzie kosztowało to zadanie, czyli całe 50 kilometrów. Ten ostatni fragment od Polic do Goleniowa jest najbardziej istotny i kosztotwórczy. Dlatego też ten list intencyjny pozwala na doprecyzowanie tych kosztów – mówił Lendner.

Tunel, a właściwie dwa połączone ze sobą tunele zachodniej obwodnicy Szczecina, będą wydrążone 36 metrów pod portem w Policach.

Zachodnia obwodnica ma kosztować ponad 5 miliardów złotych i mieć 50 kilometrów długości.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Goleniów

Kandydat na skarbnika

Goleniów. Obecny prezes PGK Andrzej Cieśliński jest kandydatem burmistrza na nowego skarbnika gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Cieśliński ukończył Politechnikę Szczecińską na wydziale Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, Podyplomowe Studium Zarządzania, Studium Podatkowe oraz Studia MBA Nottingham Trent University i Wielkopolska Szkoła Biznesu.

Jest mieszkańcem gminy Goleniów. O tym czy zostanie nowym skarbnikiem gminy, zadecyduje 30 czerwca rada miejska, w której burmistrz od kilkunastu miesięcy nie ma większości. Dlatego prezentowane obok zdjęcie Andrzeja Cieślińskiego z gminnego portalu, z podpisem w trybie dokonanym „Nowy skarbnik gminy Goleniów” jest chyba nieco przedwczesne…

red.

powiązane – „Wybrakowana wizytówka miasta”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Poufne spotkanie w OPS

Goleniów. Zgodnie z zapowiedzią wczoraj w goleniowskim Ośrodku Pomocy Społecznej spotkał się zespół ds. osoby

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta osobą jest kobieta, która od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach, niekiedy wykrzykuje agresywne treści i niszczy zieleń miejską. Ponieważ nie jest ubezwłasnowolniona na wszelka pomoc jej oferowaną musi wyrazić zgodę. Może jednak odpowiadać za czyny karalne, które popełni.

Jak nam powiedział dyrektor OPS Zbigniew Łukaszewski, spotkanie i jego przebieg są poufne, ze względu na ochronę danych osobowych kobiety. Zachowanie dyskrecji musieli zapewnić wszyscy uczestnicy spotkania – byli to m.in. proboszcz ks. Krzysztof Musiałek, przedstawiciele policji i straży miejskiej. Efektem spotkania według dyrektora Łukaszewskiego jest zaplanowanie i podjęcie działań wobec wspomnianej kobiety, których efekty poznamy po wakacjach.

red.

powiązane – „Zespół do spraw osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Inspektor wybrany

Goleniów. A dokładnie pani inspektor ds. mediów, którym od wczoraj jest Anna Szczerba.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To ona wygrała konkurs na to stanowisko i odpowiada teraz za opracowanie i koordynowanie polityki informacyjnej gminy w środkach masowego przekazu oraz w mediach społecznościowych. Jednak w międzyczasie zmieniła się podległość służbowa tej funkcji. W informacji o naborze na to stanowisko inspektor ds. mediów miał podlegać bezpośrednio burmistrzowi Krupowiczowi. Jednak w nowym regulaminie organizacyjnym UMiG w Goleniowie podlega bezpośrednio wiceburmistrz Jurewicz.

red.

powiązane – „Burmistrz inspektora przyjmie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie