Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Obwodnica Zachodnia Szczecina – budowa w zasadzie rozpoczęta

Goleniów. Zakłady Chemiczne Police wyraziły zgodę, aby na ich terenach powstały tunele i drogi wchodzące w skład zachodniej obwodnicy Szczecina.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin środę w tej sprawie podpisano list intencyjny między Grupą Azoty Police a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Zachodnia obwodnica Szczecina to bardzo ważna inwestycja dla Zakładów Chemicznych Police – mówił Wojciech Wardacki, prezes ZCh Police.

  • Ta inwestycja jest ważna dla Pomorza Zachodniego. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police są zmuszone transportować przez Szczecin przede wszystkim surowce, przez tereny zamieszkałe i muszą być zachowane względy bezpieczeństwa. Natomiast ta przeprawa tę kwestię rozwiąże, jak również pozwoli na szybkie skomunikowanie – mówił Wardacki.

Dzięki porozumieniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaoszczędzi pieniądze m.in. na wykupie gruntów – mówił Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA w Szczecinie.

  • To również jest wyznaczanie kosztów, które właśnie w chwili obecnej kończymy i mamy wyliczone. Jest to około 5,5 miliarda złotych, tyle będzie kosztowało to zadanie, czyli całe 50 kilometrów. Ten ostatni fragment od Polic do Goleniowa jest najbardziej istotny i kosztotwórczy. Dlatego też ten list intencyjny pozwala na doprecyzowanie tych kosztów – mówił Lendner.

Tunel, a właściwie dwa połączone ze sobą tunele zachodniej obwodnicy Szczecina, będą wydrążone 36 metrów pod portem w Policach.

Zachodnia obwodnica ma kosztować ponad 5 miliardów złotych i mieć 50 kilometrów długości.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie