Connect with us

Aktualności

Obiecanki, cacanki…

NOWOGARD. Mieszkańcy gminy nieprędko doczekają się korzyści z obecności na swoim terenie głównej bazy Celowego Związku Gmin R-XXI. Obiecywano im górę złota. Góra będzie, ale śmieci.

Opublikowane

w dniu

Zestaw obietnic był dość typowy, ale brzmiały atrakcyjnie. A więc przede wszystkim miejsca pracy dla mieszkańców gminy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkających w Słajsinie, wsi sąsiadującej z zakładem przetwarzającym śmieci z ćwierci województwa. Miały być solidne wpływy do budżetu gminy, szacowane kilka lat temu na 3 mln zł rocznie. No i wreszcie specjalna, niższa cena odbioru śmieci dla mieszkańców gminy Nowogard, która udostępniła R-XXI swoje składowisko śmieci.

W piątek radny Tomasz Szafranpublicznie przepytał Antoniego Bielidę, przewodniczącego Rady Miejskiej Nowogardu, a zarazem przewodniczącego zarządu CZG R-XXI, na okoliczność obiecanych parę lat temu cudów. No i okazało się, że jedyne, co Nowogard będzie miał z udostępnienia R-XXI swojego składowiska, to… góra śmieci, które zostaną tam na zawsze. Ale po kolei:

-miejsc pracy dla nowogardzian nie będzie, z wyjątkiem etatów, które już obsiedli krewni i znajomi królika. Nie ma żadnych preferencji dla mieszkańców gminy Nowogard. Zupełnie przez przypadek w R-XXI pracę dostało kilku działaczy SLD z kręgu dobrych znajomych Antoniego Bielidy (np. spec od BHP – Jerzy Jabłoński, wagowy – Paweł Lembas),

-za odbiór śmieci mieszkańcy Nowogardu zapłacą tyle samo, co wszyscy. Nie będzie żadnej specjalnej ceny dla Nowogardu,

-opłata za korzystanie ze środowiska (m.in. za składowanie odpadów) będzie dochodem… R-XXI. Gmina nie dostanie z niej ani grosza,

-o podatkach na razie nie ma mowy. Jeśli, to dopiero od 2014 roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie