Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚW. KATARZYNIE

Goleniów. Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, Parafia św. Katarzyny w Goleniowie zaprasza do wzięcia udziału w goleniowskich obchodach narodowego święta.

Opublikowane

w dniu

We wtorek (3 maja) o godz. 10:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, z udziałem przedstawicieli władz państwowej, samorządowej, służb mundurowych, Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych.

Po Mszy Świętej w kościele nastąpi otwarcie wystawy „OD KONSTYTUCJI 3 MAJA DO NIEPODLEGŁOŚCI” (pomysłodawczyni ekspozycji p. Beata Gotowała – oddział regionalny AMW w Szczecinie). Wystawa składa się z tablic tematycznych, na których zaprezentowane są autentyczne dokumenty i historyczne pamiątki związane z Konstytucją 3 Maja oraz drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję po raz pierwszy pokazano we wrześniu 2018 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w ramach koncertu „Bukiet dla Niepodległej” oraz w wielu miastach Polski. Tę niezwykle interesującą wystawę będzie można obejrzeć w naszym kościele do 8 maja, codzienne – w godzinach od 08:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Po południu o godz. 16:00, w Kościele św. Katarzyny, odbędzie się multimedialna prelekcja szczecińskiego historyka – dr Pawła Więckowskiego – pod tytułem „RZECZPOSPOLITA W DOBIE UPADKU. POLSKA I POLACY W II POŁOWIE XVIII WIEKU”. Prelekcji towarzyszyć będzie wspólny śpiew najpiękniejszych, polskich pieśni patriotycznych. Każdy z przybyłych otrzyma biało-czerwoną chorągiewkę. Serdecznie zapraszamy.

red.

powiązane – „Majówka w Goleniowie”

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie