Connect with us

Goleniów

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚW. KATARZYNIE

Goleniów. Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, Parafia św. Katarzyny w Goleniowie zaprasza do wzięcia udziału w goleniowskich obchodach narodowego święta.

Opublikowane

w dniu

We wtorek (3 maja) o godz. 10:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, z udziałem przedstawicieli władz państwowej, samorządowej, służb mundurowych, Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych.

Po Mszy Świętej w kościele nastąpi otwarcie wystawy „OD KONSTYTUCJI 3 MAJA DO NIEPODLEGŁOŚCI” (pomysłodawczyni ekspozycji p. Beata Gotowała – oddział regionalny AMW w Szczecinie). Wystawa składa się z tablic tematycznych, na których zaprezentowane są autentyczne dokumenty i historyczne pamiątki związane z Konstytucją 3 Maja oraz drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję po raz pierwszy pokazano we wrześniu 2018 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w ramach koncertu „Bukiet dla Niepodległej” oraz w wielu miastach Polski. Tę niezwykle interesującą wystawę będzie można obejrzeć w naszym kościele do 8 maja, codzienne – w godzinach od 08:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Po południu o godz. 16:00, w Kościele św. Katarzyny, odbędzie się multimedialna prelekcja szczecińskiego historyka – dr Pawła Więckowskiego – pod tytułem „RZECZPOSPOLITA W DOBIE UPADKU. POLSKA I POLACY W II POŁOWIE XVIII WIEKU”. Prelekcji towarzyszyć będzie wspólny śpiew najpiękniejszych, polskich pieśni patriotycznych. Każdy z przybyłych otrzyma biało-czerwoną chorągiewkę. Serdecznie zapraszamy.

red.

powiązane – „Majówka w Goleniowie”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie