Connect with us

Goleniów

Obawiają się o szkołę.

Goleniów. Spotkanie rodziców z radnymi odbyło się w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, mieszkańcy Lubczyny obawiają że burmistrz Robert Krupowicz doprowadzi do likwidacji szkoły do której uczęszcza teraz ok. 70. dzieci. Dlatego powołali ruch społeczny w obronie szkoły podstawowej w ich miejscowości. Według radia w spotkaniu brało udział kilkudziesięciu rodziców.

  • Była przychodnia, była policja, była poczta, był klub, już nie mamy nic. Jeśli teraz zabiorą nam szkołę, to mogą nas zaorać. – Lubczyna już przeżywała parę lat temu taki problem z tą szkołą, kiedy burmistrz przekazał szkołę prywatnej fundacji i ta fundacja zarządzała tą szkołą w sposób odbiegający od tego, czego oczekiwali rodzice. Boimy się, że gdzieś w przyszłości może ta szkoła trafić w prywatne ręce. Powstanie tu jakiś ośrodek gminny, który nie będzie pełnił już funkcji edukacyjnej i kulturalnej – przytacza reakcje mieszkańców rozgłośnia.
  • Myślę, że te obawy nie są uzasadnione na tę chwilę. Taka była informacja wydziału edukacji, w tej informacji było wykazane, że to by dało oszczędności w wysokości ponad 1 miliona złotych. Tu nie ma żadnej decyzji administracyjnej, my nie możemy niczego zrobić wbrew mieszkańcom. To by się mijało z celem – radio cytuje radnego Andrzej Różański z komitetu wyborczego Roberta Krupowicza.

red.

powiązane – „Szkolne inwestycje”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie