Connect with us

Goleniów

Obawiają się o szkołę.

Goleniów. Spotkanie rodziców z radnymi odbyło się w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, mieszkańcy Lubczyny obawiają że burmistrz Robert Krupowicz doprowadzi do likwidacji szkoły do której uczęszcza teraz ok. 70. dzieci. Dlatego powołali ruch społeczny w obronie szkoły podstawowej w ich miejscowości. Według radia w spotkaniu brało udział kilkudziesięciu rodziców.

  • Była przychodnia, była policja, była poczta, był klub, już nie mamy nic. Jeśli teraz zabiorą nam szkołę, to mogą nas zaorać. – Lubczyna już przeżywała parę lat temu taki problem z tą szkołą, kiedy burmistrz przekazał szkołę prywatnej fundacji i ta fundacja zarządzała tą szkołą w sposób odbiegający od tego, czego oczekiwali rodzice. Boimy się, że gdzieś w przyszłości może ta szkoła trafić w prywatne ręce. Powstanie tu jakiś ośrodek gminny, który nie będzie pełnił już funkcji edukacyjnej i kulturalnej – przytacza reakcje mieszkańców rozgłośnia.
  • Myślę, że te obawy nie są uzasadnione na tę chwilę. Taka była informacja wydziału edukacji, w tej informacji było wykazane, że to by dało oszczędności w wysokości ponad 1 miliona złotych. Tu nie ma żadnej decyzji administracyjnej, my nie możemy niczego zrobić wbrew mieszkańcom. To by się mijało z celem – radio cytuje radnego Andrzej Różański z komitetu wyborczego Roberta Krupowicza.

red.

powiązane – „Szkolne inwestycje”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie