Connect with us

Goleniów

Oba szpitale na plusie

Goleniów. Nowogard. Zarówno szpital powiatowy w Goleniowie jak i miejski w Nowogardzie zanotowały dodatni wynik finansowy za rok 2020.

Opublikowane

w dniu

Wedlu wstępnych danych szpital goleniowski miał 11 tys zł na plusie (przy planowanej stracie ok. 3 mln zł i przychodach większych od planowanych o blisko 4 mln zł), a nowogardzki ok. 100 tys zł. Jak nam powiedział dyrektor tego ostatniego Kazimierz Lembas, to wynik generalnie zwiększonego finansowania służby zdrowia w ubiegłym roku. Jest to jego zdaniem główna przyczyna lepszych wyników finansowych obu szpitali, a nie tylko finansowanie leczenia pandemii. Potwierdzeniem może być fakt, że w szpitalu goleniowskim działał i działa nadal oddział dla pacjentów z covid-19, a w Nowogardzie takiego oddziału nie ma. Również prezes Katarzyna Kęcka mówiła o tym na wczorajszej sesji rady powiatu. Wprawdzie wpływy z oddziału „covidowego” są wyższe, ale też i koszty – ok. 1 mln zł miesięcznie. Podała też, że za styczeń br wynik szpitala to ok. 100 tys zł na plusie.

W informacji przedłożonej radnym prezes Kęcka podała, że od 19 stycznia br szpital zabezpiecza na polecenie wojewody 26 łóżek „covidowych” oraz 5 intensywnej terapii. Utrzymuje się tendencja zmniejszania liczby pacjentów w szpitalu, ponieważ połowa z szykowanych do zabiegów planowych jest zarażona wirusem covid-19, a w związku z tym są przekazywani do tzw. szpitali dedykowanych. Jeśli chodzi o zarażania wirusem pracowników szpitala, to nie dochodzi do nich podczas udzielania świadczeń, a poza szpitalem.

Według tej samej informacji w roku 2020 było znacznie mniej hospitalizacji na wszystkich oddziałach goleniowskiego szpitala – 4122, przy 5731 w roku 2019. Również w ZOL hospitalizacji było mniej – 809 w stosunku do 813 w roku 2019. Spadła też liczba porad specjalistycznych – 13 295, a w roku 2019 było ich 15 125. Mniej pacjentów niż w roku 2019 skorzystało również z rehabilitacji i endoskopii. Za to więcej wizyt zanotował szpitalny POZ – 20 566, a rok wcześniej było ich 19 650.

red.

powiązane – „Nadal jest wola połączenia”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie