Connect with us

Maszewo

O wszystkim jakoś słuch zaginął

List do redakcji.

Opublikowane

w dniu

Piszę do Państwa, bo już nie wiem, co mam z tym tematem zrobić. Od urodzenia jestem mieszkanką Maszewa i wiem, jak to wszystko tutaj działa. W wakacje, a dokładnie w lipcu, znalazłam dzikie wysypisko śmieci na terenie naszej gminy. O ironio, znajduje sie około 500 m od zakładu komunalnego, w którym można za darmo zostawić odpady. Śmieci były świeże i nie musiałam długo szukać, żeby znaleźć imię i nazwisko właścicieli. Notabene jest to bogata rodzina i bardzo dobrze przez wszystkich znana w mojej miejscowości. Porobiłam zdjęcia, nagrałam filmik i poszłam z tym na posterunek policji w Maszewie. Pan oczywiście miło przyjął całe zgłoszenie, zobaczył zdjęcia, filmik, wskazałam bardzo dokładnie miejsce, gdzie znajdują się śmieci, wziął ode mnie dane, nr kontaktowy i w zasadzie na tyle. Przedstawiłam problem portalowi na Facebooku „Maszewo24-bliżej ludzi” informacje z nadzieją, że zajmą się całą sprawą i w jakiś sposób wpłyną na szybszy rozwój sytuacji. O wszystkim jakoś słuch zaginął.

Po trzymiesięcznym powrocie do mojego rodzinnego miasta, poszłam w to miejsce i się przeraziłam. Śmieci dalej leżały! Jednak już nie ma na żadnym kartonie danych, ponieważ się rozmiękły. Poszłam na posterunek policji, ale nikogo nie zastałam mino kartki z informacja o godzinach otwarcia, która wskazywała, że teraz ktoś powinien być. Wzięłam nr kontaktowy do komendanta i zadzwoniłam zapytać się z ciekawości, jak się rozwinęła sytuacja. Pan komendant zaczął się tłumaczyć, że ustalenie właścicieli śmieci trochę zajmuje, powiedziałam, że jak na tacy dostali wszystkie dane z adresem. Pan naskoczył na mnie, że mimo nakazu właściciel może tego nie sprzątnąć i cała sprawa wtedy trafia do sądu. Oburzyłam się, że zachęcają ludzi do zgłaszania takich spraw, a nic się z tym nie robi i zapytałam czy najlepiej ośmieszyć tych ludzi publicznie, żeby to miało jakiś sens. Pan wykręcał się, że dzielnicowy powinien wiedzieć coś więcej, ale jest na zwolnieniu i zaprosił mnie do siebie, jednak z mojej strony będzie to możliwe dopiero w grudniu.

Bardzo nie podoba mi się ta cała sytuacja, czy jestem zmuszona opublikować to wszystko na Facebooku, żeby to miało sens, a właściciel poniósł odpowiedzialność? Ci ludzie mają swoje firmy w Maszewie, mają znajomości, nie wiem czy moja rodzina będzie mogła spać spokojnie po takiej aferze (w Maszewie wszyscy się znają). Czuję się w obowiązku, żeby pomagać, by takich miejsc było jak najmniej, jednak wszystko rozkłada się „po kościach”, a śmieci z czasem uprzątnie zakład komunalny za pieniądze podatników.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

300 tys na sport

Maszewo. Burmistrz wraz ze skarbnikiem miny podpisali z Prezesami klubów sportowych umowy na realizację projektów w zakresie upowszechnienia kultury fizycznej i sportu w gminie Maszewo.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, do gminnych klubów w 2023 roku trafi łącznie 328 tys. zł z budżetu gminy. Dotacje otrzymali:

• Miejski Klub Sportowy MASOVIA MASZEWO – 150 tys. zł
• Uczniowski Klub Sportowy MARPJS Dąb Dębice – 78 tys. zł
• Uczniowski Klub Sportowy RATUSZ Maszewo – 100 tys. zł.

W roku 2022 maszewskie kluby otrzymały łącznie 210 tys. zł, co stanowi wzrost dotacji o blisko 60 procent w stosunku do roku ubiegłego.

red.

powiązane – „Srebrny przełaj”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Dach gotowy

Maszewo. W dniu 6 lutego 2023 r. nastąpiło oficjalne przekazanie inwestycji pn. Remont Szkoły Podstawowej w Maszewie – wymiana dachu i remont pomieszczeń.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt zadania to kwota 1 797 100,00 zł, z czego 1 362 500,00 zł to wartość dofinansowania.

Inwestycja nie jest jedynym przedsięwzięciem, jakie udało się zrealizować w maszewskich szkołach. W minionym roku szkoły skorzystały z takich programów jak: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Posiłek w Szkole i w Domu oraz Laboratoria Przyszłości.Wyższy komfort nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli w Szkole Podstawowej w Maszewie. Za ponad 1,8 miliona złotych wyremontowany został przeciekający, wiekowy dach, z którego sypały się już dachówki. Remont nie byłby możliwy bez dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, która zapewniła ponad 70 procent finansowania inwestycji.

red.

powiązane – „Nowe wyświetlacze i lampy”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Nowe wyświetlacze i lampy

Maszewo. Na przełomie roku 2022/2023 wykonano kolejne inwestycje, którą wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w gminie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina są to:

1) kolejne wyświetlacze prędkości w miejscowościach Pogrzymie oraz Rożnowo Nowogardzkie,

2) 11 lamp solarnych – w Maszewie na ulicach Kwiatowej i Wiosennej, w Przemoczu, Rożnowie Nowogardzkim, Dobrosławcu, Bielicach, Nastazinie, Sokolnikach, Radzanku, Godowie oraz w Korytowie oraz 1 hybrydowa na Wisławiu.

3) kontynuowana jest wymiana wiat przystankowych – 8 nowych zamontowano w miejscowościach: Jarosławki, Maszewo, Dobrosławiec, Rożnowo Nowogardzkie, Bielice, Wałkno, Nastazin, i Bagna.

red.

powiązane – „Srebrny przełaj”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie