Connect with us

Goleniów

O ile więcej będzie zarabiał burmistrz?

Goleniów. W najbliższą środę radni ustalą nowe, wyższe wynagrodzenie dla burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Projekt uchwały tam gdzie powinny się pojawić konkretne liczby zawiera tylko wielokropki – do wypełnienia. Bo to właśnie w kompetencjach rady jest ustalenie nowych stawek w składnikach zarobkow burmistrza – wynagrodzenia miesięcznego i składających się na nie składników: wynagrodzxenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, specjalnego i za wieloletnią pracę. To co ustali rada, będzie burmistrzowi naliczane od 1.08.2021 r.

Zmiana wysokości zarobków burmistrza jest wynikiem uchwały Sejmu RP z 17 września br. w sprawie wynagrodznenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i w samorządach. Przewiduje ona generalnie możliwość podniesienia zarobków na wspomnianych stanowiskach. W przełożeniu na goleniowskie realia oznacza to, że na nowo ustalone wynagrodzenie zasadnicze burmistrza będzie wyższe od dotychczasowego, mieszcząc się w widełkach 8 344 zł – 10 430 zł, a dodatek funkcyjny pomiędzy 3 450 zł a 2 760 zł. Dodatek specjalny wyniesie 30% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a za wieloletnią pracę 20% wynagrodzenie zasadniczego.

Ostatnia regulacja zarobków burmistrza była w listopadzie 2018 r.

red.

powiązane – „Księga podatkowego wstydu”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie