Connect with us

Aktualności

O co tu chodzi?

„Robimy obecnie za królika doświadczalnego, bo procedura przetargowa ciągnie się od ponad dwóch lat i jak się okazuje ma wiele wad prawnych. Taki tryb w branży wodno-kanalizacyjnej to nowość”, mówi Ryszard Sobieralski, prezes Przedsiębiorstwa Usług Wodnych i Sanitarnych w Nowogardzie o próbie przejęcia rynku przez niemiecką firmę oraz konflikcie z władzami gminy.

Opublikowane

w dniu

"Nasi prawnicy zwracają uwagę, że umowa podpisana przez gminę z Wasserverband Lausitz (WL) różni się od tego, co było akceptowane przez wszystkich oferentów w procedurze przetargowej. Jeden z paragrafów, którym dokumenty się różnią to prawdopodobnie zwykły błąd pisarski, nie mający większego wpływu na treść, ale drugi dotyczy uwzględniania w kosztach amortyzacji majątku, czyli czynnika bardzo cenotwórczego. Z umowy pomiędzy gminą a WL go po prostu wyrzucono. A jeśli jedynym kryterium rozstrzygnięcia przetargu była cena, to o co tu chodzi? Jeślli my od swojego majątku naliczyliśmy amortyzację, to jak mogliśmy złożyć konkurencyjną ofertę? O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Sądu Okręgowego w Szczecinie (…)

Zwrócono nam także uwagę, że nastąpiła próba ominięcia prawa, bowiem zgodnie z obowiązującym obecnie prawem – mamy na dowód opinię z Urzędu Zamówień Publicznych – podmiot, który wygrywa przetarg, musi firmować wszystkie późniejsze umowy. Tyle tylko, że podmiot ten musi być zrejestrowany na terenie Polski. Naszym zdaniem niezgodne z prawem jest więc i to, że WL uczestniczył w przetargu jako firma zarejestrowana w Niemczech, i to, że później utworzono spółkę-córkę, która wystąpiła o wydanie zezwolenia", mówi R. Sobieralski.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie