Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Nowy system nawigacyjny

Goleniów. W przyszłym roku na goleniowskim lotnisku zostanie zainstalowany system nawigacyjny za blisko 47 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, dzięki tej inwestycji żadne loty do Goleniowie nie będą już odwoływane z powodu złych warunków pogodowych. W porcie zainstalowany zostanie nowy system ILS drugiej kategorii.

  • To urządzenie nawigacyjne, które wspomaga załogę statku przy lądowaniu – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik portu lotniczego Szczecin-Goleniów.
  • Na ten moment nasz ILS pozwala na lądowanie w warunkach pogodowych 600 metrów widoczności poziomej i 90 m pionowej. Natomiast ILS drugiej kategorii to już jest 250 metrów widoczności poziomej i 30 m pionowej. Praktycznie na naszym terenie nie występują mgły, które jeszcze bardziej by ograniczały widoczność – mówił rzecznik portu lotniczego.
  • Dzięki systemowi port lotniczy będzie bardziej konkurencyjny – dodawał Domagalski.
  • To jest jakiś atut – oprócz potencjału – do tego, aby linia lotnicza podjęła decyzję, żeby uruchomić bazę na naszym lotnisku. Ponieważ jednym z pytań, które zawsze mamy, to czy w każdych warunkach pogodowych ten samolot do bazy będzie mógł wrócić – mówi rzecznik portu lotniczego.

Inwestycja ruszy w tym roku, działać zacznie we wrześniu 2023 r. System kosztuje 10 mln euro.

red.

powiązane – „Prezydent jest oszustem

Goleniów

Półkolonie w GDK

Goleniów. 2 czerwca o godz. 16.00 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury (wejście od ul. Młynarskiej) rozpoczynają się zapisy na „Wakacje z Goleniowskim Domem Kultury”.

Opublikowane

w dniu

]Jak podają organizatorzy, w tym roku wszystkie półkolonie mają ten sam program, który już teraz zamieszczony jest na stronie GDK. Są tam też dokładne terminy i lista osobowa wychowawczyń, które będą odpowiedzialne za dzieci w danym turnusie. Koszt półkolonii to 150 zł. Bez zmian pozostają godziny i dni: każdy turnus trwa od pon. do pt. w godz. 9.00 – 15.00.

red.

powiązane – „Jutro na Placu Pileckiego”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie