Connect with us

Sport

Nowy rekord Polski…

Sport. – … pod względem liczby strzelonych goli w jednym meczu. 53 razy piłka wpadła do bramki, w czasie niedzielnego spotkania Wybrzeża Rewalskiego Rewal z Pomorzaninem Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, wszystkie gole strzelili zawodnicy Wybrzeża. W drużynie gości zagrało jedynie ośmiu zawodników, z tego trzech juniorów, a pozostałych pięciu to członkowie… zarządu klubu.

OKRĘGÓWKA URATOWANA – tak zatytułowany tekst ukazał się na stronie fb klubu: „Najważniejsze, że ten mecz się odbył bo to oznacza, że wiosną gramy dalej w Klasie Okręgowej. Ci zawodnicy założyli dzisiaj z dumą koszulki Pomorzanina: Maciej Kriger – Głąbecki Mariusz, Nowacki Andrzej, Filip Szczyrba, Wiktor Duraj, Piotr Seweryniak, Dawid Panocha, Igor Gaik. Dla nich ogromny szacunek.Nie można tego samego powiedzieć o tych, których dzisiaj zabrakło. O tych, którzy od jakiegoś czasu działali na szkodę Klubu i chcieli doprowadzić do degradacji I zespołu co oznaczałoby możliwość odejścia za darmo w zimowym oknie transferowym. Dla nich jak się okazało Pomorzanin się nie liczy. Przyznajemy, że obsesyjna chęć powrotu do IV ligi na dłuższą metę nie była naszym najlepszym pomysłem. Odbywało się to kosztem pozostałych młodszych drużyn i innych sekcji…”

Z ogromnym szacunkiem do przegranych w tym meczu nowogardzian odnosi się w wypowiedzi dla radia trener Wybrzeża Krzysztof Sobieszczuk.

„Szczerze powiem, że jestem w szoku tak naprawdę. Pobiliśmy rekord Polski – ok. Natomiast, mam ogromny szacunek, ja i mój zespół oraz zarząd całego klubu za to, że ci chłopcy, którzy przegrywali do przerwy – ja już nawet nie wiem ile – chcieli wyjść na zwykłą połowę i jeszcze nam powiedzieli: „wychodzimy na 3 minuty przerwy i idziemy dalej”. Chylę czoła do przeciwnika, który mógł spokojnie zrezygnować z tego grania” – mówił Sobieszczuk.

W nowogardzkiej drużynie – od dłuższego czasu – trwa konflikt z zarządem. Duża część piłkarzy zbuntowała się m.in. po zwolnieniu trenera. Wcześniej – z powodu problemów kadrowych – nowogardzki zespół m.in. oddał walkowerem mecz z Mewą Resko.

Kilka dni temu, w tej sprawie, odbyło się spotkanie z władzami miasta. Władze klubu zadeklarowały, że rozpoczęły realizowanie programu naprawczego.

red.

powiązane – „Strzelnica wirtualna”

Sport

Od jutra na łyżwy

Sport. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich do jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku przy ul. Sportowej 25 – Stadion Miejski Goleniów.

Opublikowane

w dniu

O ile pogoda nie pokrzyżuje planów lodowisko rusza 3 grudnia 2021, o godz. 16.00, a 6 grudnia OSiR zaprasza na „Mikołajki na lodzie”!

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”https://goleniowska.com/tyle-kosztowala-mila/

Kontynuuj czytanie

Sport

Mistrzyni Polski

Sport. Martyna Jancelewicz została Mistrzynią Polski Seniorek w boksie w wadze 81 kg na zawodach w Wałbrzychu.

Opublikowane

w dniu

Po emocjonującej walce Martyna Jancelewicz z klubu Taurus Goleniów wygrała jednogłośnie z Sylwią Kusiak (Fight Klub Koszalin)
i wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Seniorek w Wałbrzychu.

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”

Kontynuuj czytanie

Sport

I rekord świata

Sport. Dwa rekordy w jednym meczu – nie tylko polski ale i świata.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, podczas niedzielnego meczu ligi okręgowej Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pomorzanin Nowogard, padł historyczny wynik – 53:0. To najwyższy bilans strzelonych w jednym meczu bramek w historii polskiego futbolu.

Drugi rekord – tym razem świata – należy jednak do jednego z zawodników z Rewala. Jacek Magdziński zanotował aż 22 trafienia.

  • „Nawet nie liczyłem tych bramek. Dopiero po meczu podszedłem do sędziego i policzyliśmy je wspólnie. Na liczniku pojawiło się 22. Na pewno będzie bardzo przyjemne, jeśli okaże się prawdą i nikt nie zrobił więcej bramek w jednym meczu” – powiedział radiu Magdziński.

Rekord Magdzińskiego potwierdza Przemysław Chlebicki z portalu tvp.sport, który mówi, że to o jeden więcej niż wynosi oficjalny rekord. – Jacek Magdziński dokonał rzeczy niezwykłej. Pobił rekord świata, dlatego że najwyższym wynikiem bramkowym, jaki został zanotowany, był wynik Yanicka Djouziego Manzizili ze szwedzkiego Kongo United z 2014 roku – podkreśla Chlebicki.

Jacek Magdziński ( na zdjęciu w środku) w latach 2015-2017 grał w Angoli, gdzie występował w najwyższej lidze. Najlepiej spisywał się w Academice Lobito, w której zdobył dziesięć bramek w 28 meczach. Jest trzecim polskim piłkarzem w historii, który grał w meczach drużyny z Afryki.

red.

powiązane – Nowy rekord Polski…

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie