Connect with us

Sport

Nowy rekord Polski…

Sport. – … pod względem liczby strzelonych goli w jednym meczu. 53 razy piłka wpadła do bramki, w czasie niedzielnego spotkania Wybrzeża Rewalskiego Rewal z Pomorzaninem Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, wszystkie gole strzelili zawodnicy Wybrzeża. W drużynie gości zagrało jedynie ośmiu zawodników, z tego trzech juniorów, a pozostałych pięciu to członkowie… zarządu klubu.

OKRĘGÓWKA URATOWANA – tak zatytułowany tekst ukazał się na stronie fb klubu: „Najważniejsze, że ten mecz się odbył bo to oznacza, że wiosną gramy dalej w Klasie Okręgowej. Ci zawodnicy założyli dzisiaj z dumą koszulki Pomorzanina: Maciej Kriger – Głąbecki Mariusz, Nowacki Andrzej, Filip Szczyrba, Wiktor Duraj, Piotr Seweryniak, Dawid Panocha, Igor Gaik. Dla nich ogromny szacunek.Nie można tego samego powiedzieć o tych, których dzisiaj zabrakło. O tych, którzy od jakiegoś czasu działali na szkodę Klubu i chcieli doprowadzić do degradacji I zespołu co oznaczałoby możliwość odejścia za darmo w zimowym oknie transferowym. Dla nich jak się okazało Pomorzanin się nie liczy. Przyznajemy, że obsesyjna chęć powrotu do IV ligi na dłuższą metę nie była naszym najlepszym pomysłem. Odbywało się to kosztem pozostałych młodszych drużyn i innych sekcji…”

Z ogromnym szacunkiem do przegranych w tym meczu nowogardzian odnosi się w wypowiedzi dla radia trener Wybrzeża Krzysztof Sobieszczuk.

„Szczerze powiem, że jestem w szoku tak naprawdę. Pobiliśmy rekord Polski – ok. Natomiast, mam ogromny szacunek, ja i mój zespół oraz zarząd całego klubu za to, że ci chłopcy, którzy przegrywali do przerwy – ja już nawet nie wiem ile – chcieli wyjść na zwykłą połowę i jeszcze nam powiedzieli: „wychodzimy na 3 minuty przerwy i idziemy dalej”. Chylę czoła do przeciwnika, który mógł spokojnie zrezygnować z tego grania” – mówił Sobieszczuk.

W nowogardzkiej drużynie – od dłuższego czasu – trwa konflikt z zarządem. Duża część piłkarzy zbuntowała się m.in. po zwolnieniu trenera. Wcześniej – z powodu problemów kadrowych – nowogardzki zespół m.in. oddał walkowerem mecz z Mewą Resko.

Kilka dni temu, w tej sprawie, odbyło się spotkanie z władzami miasta. Władze klubu zadeklarowały, że rozpoczęły realizowanie programu naprawczego.

red.

powiązane – „Strzelnica wirtualna”

Sport

Medal z dedykacją

Sport. Młode zawodniczki Stowarzyszenia Goleniowskiej Siatkówki zdobyły medal w II Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving w Kołobrzegu (4-7 lipca).

Opublikowane

w dniu

Najmłodsza para Milena Janowicz i Zuzanna Bochonus w kategorii U-11 przebrnęły przez wszystkie rundy bez straty seta, po drodze wygrywając z aktualnymi Mistrzyniami Polski z hali Gas Gdynia. Dopiero w półfinale uległy późniejszym srebrnym medalistkom z Lesznowoli. W meczu o brąz pokazały klasę i w dwóch setach pokonały zespół z Kożuchowa i mogły cieszyć się ze zdobycia najniższego miejsca na podium.

Pozostałe pary dziewcząt w kategorii U-13 zajęły kolejno Tosia Milewska i Kinga Jakubowska zajęły 32 miejsce, a Maja Chorążewska i Nikola Ćwirko 33. Chłopcy w kategorii U-12 Adrian Kościółek i Miłosz Mikulski oraz U-13 Radek Garbień i Bartek Łukaszewski uplasowali się na tym samym 25 miejscu.
Trenerami zespołów byli Anna Gołębiowska i Radomir Marciniak oraz pozostali trenerzy SGS-u, którzy pomagali w przygotowaniach do sezonu na plaży Urszula Pomocka, Małgorzata Zajko, Marek Mierzwiński, Sebastian Zaremba.
Medal został zadedykowany zmarłemu niedawno panu Władysławowi Wasylince – człowiekowi legendzie, prekursorowi goleniowskiej siatkówki.

red.

powiązane – „Czwarta drużyna w Polsce”

Kontynuuj czytanie

Sport

Czwarta drużyna w Polsce

Sport. Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki czwartą drużyna w Polsce.

Opublikowane

w dniu

Goleniowskie mini siatkarki i mini siatkarze startowali w XXX Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving, które odbywały się w dniach 28-30 czerwca w Katowicach. Jedna z największych imprez w Europie, w której prawo gry mają po trzy najlepsze zespoły z województw w czterech różnych kategoriach – Single, U-11, U-12, U-13.

Siatkarki Stowarzyszenia: Milena Janowicz, Zuzanna Bochonus, Amelia Polak, Lena Grzelczak wystartowały jako mistrz województwa U-11, natomiast chłopcy: Adrian Kościółek, Miłosz Mikulski, Nikodem Olkowski, Jan Karolus, Ksawey Maj, Maciej Boćko jako brązowi medaliści U-12. Chłopcy po ciężkich bojach zajmują ostatecznie 46. miejscu w Polsce.
Dziewczęta przeszły przez dwie pierwsze rundy bez większych przeszkód. Prawdziwa walka i emocje zaczęły się w trzeciej rundzie gdzie stawką był awans do najlepszej 8 turnieju. W meczu półfinałowym zabrakło już sił, koncentracji i determinacji. Goleniowianki ulegają w tie-breaku drużynie ze Zbąszynka i w meczu o brąz mierzą się z drużyną z Zawiercia. Nie udało się utrzymać świetnej passy do końca i ostatecznie SGS Goleniów kończy mistrzostwa na bardzo wysokim, fantastycznym 4 miejscu.

Trenerami zespołów byli Anna Gołębiowska i Radomir Marciniak, opiekę nad wszystkimi sprawowała Małgorzata Zajko a najbardziej kciuki trzymali rodzice, pozostali trenerzy Urszula Pomocka, Marek Mierzwiński, Sebastian Zaremba i prezes Mieczysław Pieprz z rodziną.

red.

powiązane – „Kluby z dotacjami”

Kontynuuj czytanie

Sport

Kluby z dotacjami

Sport. Przyznano klubom sportowych dotację celową na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Otrzyały ją:

MKS „INA GOLENIÓW” – 25 000 zł,

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów – 24 000 zł,

UKS „LEŚNIK” Kliniska – 20 000 zł,

SSW „TAURUS” Goleniów – 15 000 zł,

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI Goleniów – 15 000 zł,

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie – 12 000 zł,

LOK KSS „TARCZA” Goleniów – 11 000 zł,

MKS INO Białuń – 8 000 zł,

OKS „CENTER MD” Goleniów – 8 000 zł,

LUKS „PROMIEŃ” Mosty – 7 000 zł,

LUKS „KARATE” Goleniów – 5 000 zł.

red.

powiązane – „Basen napełniony – woda czysta”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie