Connect with us

Bez kategorii

Nowy przypadek koronawirusa w powiecie – stan na 6.07.2020 r

Powiat. W naszym powiecie aktualnie mamy 10 potwierdzonych przypadków zarażania koronawirusem (6 w Nowogardzie, 3 w Goleniowie i 1 w Stepnicy), a na kwarantannie przebywa łącznie 148 osób.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Według starostwa powiatowego kwarantanną objęci są ludzie w gminach:

Goleniów – 105, Nowogard – 10, Maszewo – 24, Przybiernów – 2, Stepnica – 3 i Osina – 4.

red.

powiązane – „Koronawirus w powiecie – stan na 17.06.2020 r”

Bez kategorii

Testowanie przed sanatorium

Goleniów. Rozpoczyna się testowanie na obecność koronawirusa pacjentów, którzy otrzymali skierowanie do sanatorium.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Uzdrowiska ruszają 15 czerwca. Zlecenie na wykonanie testu wystawia sanatorium. Można go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, w punkcie pobrań, do którego należy najpierw zadzwonić, aby się zarejestrować. W naszym województwie punktów pobrań jest 7 – w tym przy szpitalu Goleniowie. Koszt pokrywa albo NFZ, albo jest odpłatne – 550 zł.

red.

powiązane – „Tylko 8 testów”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Co było, jest i będzie z goleniowskim lotniskiem

Goleniów. Prezes „Portu Lotniczego „Szczecin-Goleniów” Maciej Dziadosz opowiada co się działo na lotnisku w czasie zarazy i co je czeka teraz.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Wbrew pozorom lotnisko funkcjonowało, tylko w obniżonej kategorii. Pracownicy pracowali w tym czasie bez postojowego i nie mieli obniżonych wynagrodzeń – nikt też nie stracił pracy. Ale wzrosło zadłużenie lotniska, które teraz potrzebuje wsparcia rządu i wspólników. Nie tylko na pokrycie strat, ale także na inwestycje. O tym oraz najbliższych planach mówi w załączonej rozmowie prezes Maciej Dziadosz.

red.

powiązane – „Z prezesem LOT o berlińskiej szansie Goleniowa.”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

I Komunia Święta w czasach zarazy

Goleniów. Jak i kiedy dzieci przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej w parafii pw. Św. Katarzyny informuje jej proboszcz.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

„Informuję, że na dzień dzisiejszy nie zostały podjęte żadne decyzje o odwoływaniu lub przekładaniu terminów Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii św. Katarzyny w Goleniowie. Sytuacja jak wszyscy wiemy jest dynamiczna w związku z epidemią i monitorowana także pod kątem działań duszpasterskich. Każdy Proboszcz stosuje się do rozporządzeń władz państwowych i ewentualne decyzje, odpowiednie do zaleceń sanitarnych w związku z epidemią, zapadną w odpowiednim czasie. Decyzja o ewentualnym przesunięciu terminów uroczystości mają zapaść na początku kwietnia. Dokladnie po 11 kwietnia będzie podany nowy komunikat.
Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa, zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych w jednej mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób.! / Komunikat z dnia 24 marca 2020 r. / W związku z ograniczeniami spotkań publicznych i narodową kwarantanną, to rodzice są też teraz pierwszymi nauczycielami i katechetami swoich dzieci.
Kuria szczecińska w tej trudnej sytuacji zalecała przygotowania Komunii świętej w czasie, której będą uczestniczyć np. 2-3 rodziny podczas jednej Mszy Świętej. Widac że na obecną chwilę to już chyba nie jest aktualne, chyba że epidemia będzie ustępować.
O konkretnych rozwiązaniach poinformujemy rodziców po świętach Wielkiej Nocy drogą inetrnetową.
Zapraszamy rodziców i dzieci do zapoznania się z treściami zawartymi w naszej zakładce „Nauki zdalne”. Na pewno pomoże to lepiej przygotować dzieci do sakramentu spowiedzi św. i komunii. Prosimy tego nie odkładać na później. Czasu na przygotowanie jest niewiele.
Szczególnie w tym czasie starajmy się więcej modlić z dziećmi na różańcu.
Mamy jednak nadzieję, że sytuacja z epidemią w ciągu paru tygodni wyklaruje się i będzie możliwość powrotu do przygotowań we wspólnocie parafialnej.

Rodzice mogą oczywiście czekać na poprawę sytuacji i wstrzymać się, by uczestniczyć w grupowej Komunii Świętej.

Ks. Krzysztof Musiałek TChr

Proboszcz”

red.

powiązane – „Słowo pasterskie Księdza Arcybiskupa Metropolity na III Niedzielę Wielkiego Postu 15 marca 2020 r.”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie