Connect with us

Goleniów

Nowy las

Goleniów. 150 hektarów nowego lasu posadzono w tym roku tylko w Nadleśnictwie Kliniska.

Opublikowane

w dniu

Właśnie kończy się czas sadzenia nowych lasów – także w nadleśnictwach naszego powiatu. Jak podaje Radio Szczecin, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie posadzono 40 milionów sadzonek drzew, głównie sosny – mówił Ryszard Siarkiewicz-Hoszowski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kliniska. – Jako, że jesteśmy w Puszczy Goleniowskiej, w Kliniskach sadzimy głównie sosnę, ale także dąb, buk, jawory czy klony. Przed wykonaniem samego sadzenia wykonujemy orkę. Orka jest robiona takim specyficzny pługiem leśnym, który odsłania tylko wierzchnią warstwę, aby jak najmniej wzruszyć glebę i w takie miejsca sadzimy sadzonki ręcznie lub mechanicznie.

  • Dziś lasy sadzi się głównie maszynowo. Sadzarka jest w stanie dziennie obsadzić hektar lasu – tłumaczył radiu leśniczy Tomasz Bihun. – Obsługujący ją wkłada sadzonkę, łapka się zamyka, obraca sadzonkę korzeniami do ziemi i w ziemi łapka się otwiera, sadzonka tam zostaje. Dwa talerze z tyłu dociskają ją, żeby była ugnieciona.

Posadzone teraz drzewa będą rosły sto lat.

red.

powiązane – „Wiosenne narodziny”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie