Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Goleniów

Nowy las

Goleniów. 150 hektarów nowego lasu posadzono w tym roku tylko w Nadleśnictwie Kliniska.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Właśnie kończy się czas sadzenia nowych lasów – także w nadleśnictwach naszego powiatu. Jak podaje Radio Szczecin, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie posadzono 40 milionów sadzonek drzew, głównie sosny – mówił Ryszard Siarkiewicz-Hoszowski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kliniska. – Jako, że jesteśmy w Puszczy Goleniowskiej, w Kliniskach sadzimy głównie sosnę, ale także dąb, buk, jawory czy klony. Przed wykonaniem samego sadzenia wykonujemy orkę. Orka jest robiona takim specyficzny pługiem leśnym, który odsłania tylko wierzchnią warstwę, aby jak najmniej wzruszyć glebę i w takie miejsca sadzimy sadzonki ręcznie lub mechanicznie.

  • Dziś lasy sadzi się głównie maszynowo. Sadzarka jest w stanie dziennie obsadzić hektar lasu – tłumaczył radiu leśniczy Tomasz Bihun. – Obsługujący ją wkłada sadzonkę, łapka się zamyka, obraca sadzonkę korzeniami do ziemi i w ziemi łapka się otwiera, sadzonka tam zostaje. Dwa talerze z tyłu dociskają ją, żeby była ugnieciona.

Posadzone teraz drzewa będą rosły sto lat.

red.

powiązane – „Wiosenne narodziny”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie