Connect with us

Nowogard

Nowogard – poboru krwi.

Nowogard. Odbędzie się 5 września br. w godzinach 10.00 – 14.00 w budynku Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Nowogardzie przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Z inicjatywy członków Klubu HDK Legion – Oddział przy Zakładzie Karnym w Nowogardzie oraz klubów HDK PCK Goleniów, odbędzie się pobór krwi dedykowany Pani Joannie Piętce – Lewandowskiej, chorującej na białaczkę polonistce z Goleniowa. Ponadto odbędzie się piknik rodzinny z pokazami sprzętu służb mundurowych.

red.

powiązane – „PRD Nowogard – w kontrakcie za 680 mln zł”

Nowogard

Dyrektorzy o szkole w czasach zarazy

Nowogard. Wczoraj odbyło się spotkanie burmistrza z dyrektorami przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dyrektorzy poinformowali, że w pierwszym miesiącu nauki nie zostały odnotowane żadne zakażenia COVID -19 wśród ich podopiecznych, a w sytuacji gdyby ktoś z rodziny dzieci miał kontakt z osobą zakażoną, rodzina zostaje wówczas objęta specjalnym nadzorem epidemiologicznym w porozumieniu z Inspektoratem Sanitarnym. Dyrektorzy wydają się mieć pełną kontrolę nad sytuacją w ich szkołach i uspokajają, że dzieci w placówkach oświatowych są bezpieczne, a oni sami nie widzą powodów do paniki, nawet w obliczu nadchodzącej fali grypy sezonowej.

Tematem głównym było podsumowanie pierwszego miesiąca nauki i trudności związane z organizacją pracy szkół w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Dyrektorzy placówek oświatowych w gminie, dostosowali procedury i regulaminy wewnątrzszkolne do obecnych wymogów. Przeorganizowano sposób poruszania się po szkole, udostępniono dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni przy każdym wejściu do szkół, zaczęto korzystać z przekazanych w zeszłym tygodniu przez Burmistrza lamp bakterio i wirusobójczych, a uczniowie korzystają z ciągle jeszcze pięknej pogody, spędzając na świeżym powietrzu tyle czasu szkolnego, ile jest to możliwe.

red.

powiązane – „Grzyby piętrowe”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Rzecznik uzupełnia

Nowogard. Rzecznik Prasowy burmistrza gminy Nowogard uzupełnia tekst o „17 września”

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Dzień dobry.
W tekście znajdującym się w poniższym linku znajduje się nieprawidłowa informacja. https://goleniowska.com/w-rocznice-agresji/
Gmina podaje, że na uroczystości byli reprezentanci UM, co zostało przez Pana pominięte. Proszę o uzupełnienie tekstu, tak aby odzwierciedlał to, co rzeczywiście podaje strona Gminy.
Na zaproszenie prezes związku, pani Franciszki Kobylińskiej, burmistrz Robert Czapla, wraz z zastępcą Krzysztofem Kolibskim i sekretarzem Grzegorzem Wasilewiczem, wzięli udział we wspólnej uroczystości, oddając hołd tym, którzy pozostali na ziemiach Wschodu oraz tym, którzy powrócili do Polski z zesłania i osiedlili się na Ziemi Nowogardzkiej, spoczywając w niej na zawsze”.


Ewa Brzykcy tel.91 39 26 237
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Nowogardzie
www.nowogard.pl, www.bip.nowogard.pl

red.

powiązane – „W rocznicę agresji”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Grzyby piętrowe

Nowogard. Nadleśnictwo Nowogard pokazuje borowika „piętrowego”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Leśnicy na stronie nadleśnictwa piszą, że: „są grzyby jadalne i niejadalne (w tym trujące). Orientujemy się, że mają różne hymenofory (spód kapelusza) tj. rurkowate lub blaszkowate (tych boimy się bardziej). Niektórzy poznali tzw. huby, różne barwy i zapachy (w tym bardzo charakterystyczne np. Sromotnika bezwstydnego) tych cudzożywnych istot. Teraz niespodzianka – grzyb piętrowy (to oczywiście nazwa własna). Przedstawiony na zdjęciu okaz (borowik, zwany również prawdziwkiem) dostarczyła nam rodzina pasjonatów leśnictwa (mieszkańcy śródleśnej Czermnicy). Ze względu na niecodzienność zjawiska – w postaci mrożonej, która zapewnia dłuższy czas nacieszenia się okazem”

red.

powiązane – „Zebrali 72 kg grzybów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie