Connect with us

Aktualności

Nowogard gra ostro

Pochodzący z Nowogardu radni powiatowi nawet nie śmią pomyśleć, by nie poprzeć zmiany nazwy powiatu na „powiat goleniowsko-nowogardzki”. Zaraz by ich tam okrzyknięto zdrajcami.

Opublikowane

w dniu

Dlatego prześcigają się w pokazaniu, jacy są lojalni wobec idei „powiatu nowogardzkiego” – póki co w wersji powiatu goleniowsko-nowogardzkiego. Głośno deklarują, jak będą głosować na sesji w czwartek. Wicestarosta Tomasz Kulinicz, który będzie kandydował za rok na burmistrza Nowogardu, dziś deklaruje, że jest za zmianą nazwy powiatu, podobnie reszta jego ziomków.
Dziś (wtorek) odbyło się głosowanie komisji rewizyjnej i komisji budżetu nad projektem uchwały w sprawie ewentualnej nowej nazwy powiatu. Komisja, złożona głównie z radnych spoza Goleniowa, nową nazwę poparła. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie postawa Czesława Siwka z Maszewa (SLD), który wprawdzie jeszcze parę dni temu deklarował, że zagłosuje przeciw zmianie nazwy, ale dziś się wstrzymał od głosu, umożliwiając przez to przegłosowanie projektu (3 za, 2 przeciw, Siwek niby niezdecydowany).
Wczoraj odbyło się w tej samej sprawie głosowanie komisji społecznej. W niej większość mieli radni z Goleniowa, nic dziwnego, że opinia o zmianie nazwy była negatywna.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie