Connect with us

Goleniów

Nowe Osiedle Helenów za niecałe 5 mln zł?

Goleniów. Gmina chce sfinansować budowę nowego osiedla w Helenowie za pieniądze rządowe.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział skarbnik gminy Mirosław Guzikiewicz, gmina złożyła wniosek o nieco pond 53 mln zł dotacji z rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych finansowanego przez fundusz „Covid-19” – na budowę 180 mieszkań, układu dróg oraz ulic Bocznej i Wytwórczej. Wcześniej uzyskała już na ten cel nieco ponad 25 mln zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gdyby te plany zostały zrealizowane, to realnie gmina dołożyła by tylko niecałe 5 mln zł do inwestycji szacowanej na ponad 83 mln zł, w rozłożeniu na dwa lata: 2021 r – realizacja za ok. 35 mln zł, w 2022 – za ok. 48 mln zł. Decyzje co do przyznania dotacji rządowej mają zapaść do końca tego miesiąca.

W pierwszym etapie ma być wybudowanych 60 mieszkań, a w drugim 120 mieszkań – 16,69 mln zł. W sumie na tym terenie ma powstać 230 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej – z tego 50 wybudują prywatni developerzy.
Powstaną tam parkingi i osiedlowe uliczki. Wydzielono też miejsce pod zabudowę usługową, oraz market.

red.

powiązane – „Najlepszy skarbnik w Polsce o budżecie gminy”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie