Connect with us

Powiat

Nowe inwestycje w gminach powiatu goleniowskiego

Powiat – Marszałek województwa podpisał dzisiaj w Goleniowie umowy ze starostą, wójtami i burmistrzami.

Opublikowane

w dniu

Nowe miejsca spotkań, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój infrastruktury turystycznej, sportowej czy edukacyjnej, a także ochrona zabytków. To zadania, które zostaną zrealizowane przy wsparciu środków z budżetu województwa. Marszałek podpisał dzisiaj w ZS nr 1 z beneficjentami umowy przyznające wsparcie na realizację projektów na terenie powiatu goleniowskiego.

Sześć gmin z powiatu goleniowskiego podpisało umowy, dzięki którym otrzymają środki z „Grantów sołeckich 2021”. Celem konkursu było wyróżnienie gminy, sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

Podpisane umowy to:

Gmina Goleniów:

 • Budno – System Eko-wizualizacji promującej bezpieczeństwo
 • Komarowo – Bezpieczne komarowo – integracja z ekologią

Gmina Maszewo:

 • Zagórce – Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Zagórce
 • Darż – Wiata – miejsce aktywizacji społecznej Darża

Gmina Nowogard:

 • Olchowo – Świetlica plenerowa
 • Karsk – Budowa nowego pomostu nad jeziorem w Karsku

Gmina Osina:

 • Kikorze – Bezpieczny plac zabaw
 • Krzywice – Na zdrowie

Gmina Przybiernów:

 • Babigoszcz – Bąbelkowy świat – plac zabaw dla malucha

Gmina Stepnica

 • Budzień – Budowa siłowni zewnętrznej w Budzieniu
 • Zielonczyn – Budowa siłowni terenowej w Zielonczynie

Pula środków w konkursie wynosiła 1,8 mln zł. Wyłonionych zostało 180 laureatów. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Nowe oblicze dwóch zabytków:

 • do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Goleniowa trafi 15 tys. zł dofinansowania. Środki te pozwolą na wykonanie dokumentacji projektowej remontu XV wiecznego kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 • renowację przejdzie wieża kościoła parafialnego z XIV w. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie. Tegoroczne wsparcie z budżetu, w wysokości 10 tys. zł, pozwoli na przeprowadzenie VI etapu prac.

Mała infrastruktura sportowa:

Lokalne samorządy z powiatu goleniowskiego prowadzić będą też modernizację bazy sportowej. W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 1,5 mln zł. Ze wsparcia skorzysta w sumie 81 lokalnych samorządów, które na zaplanowane prace otrzymają od 6 do 20 tys. zł dofinansowania.

 • gmina Osina wyposaży salę gimnastyczną. Za 24 tys. zł zakupi kotarę grodzącą z przesuwem elektrycznym. Dofinansowanie wyniesie 12 tys. zł.
 • gmina Przybiernów za 54 tys. zł wybuduje siłownię zewnętrzną w Czarnogłowach. Wsparcie to 20 tys. zł.

-gmina Stepnica z pomocą w wysokości 20 tys. zł zmodernizuje oświetlenie w hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy. Koszt inwestycji oszacowano na 45 tys. zł.

 • powiat goleniowski za 40 tys. zł wyposaży siłownię plenerową w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie. Przedsięwzięcie wsparte będzie kwotą 20 tys. zł.

red.

powiązane – „Konkurencyjne konferencje”

Powiat

Uwaga zmiana! Węzeł Kijewo – nocne utrudnienia

Powiat. W nocy z czwartku na piątek, a nie środy na czwartek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

Opublikowane

w dniu

GDKKiA zmieniła wcześniejszy komunikat z powodu zapowiadanych opadów deszczu najbliższej nocy. Dlatego o dobę później – w nocy ze środy na czwartek 16 na 17 września w godzinach 20-6 – zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą kolejnym etapem prac nawierzchniowych – na tej łącznicy będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.
Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Kolejne utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł

Powiat. Na najbliższej sesji rady powiatu 23 września, staną projekty uchwał pozwalających połączyć szpital powiatowy w Goleniowie i szczeciński szpital SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Z prawie rocznym opóźnieniem rusza wreszcie procedura zmierzająca do połączenia szpitala powiatowego w Goleniowie i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Radni zdecydują zapewne o:

 • przekazaniu SPSK 2 mienia spółki „Szpitalne Centrum Medyczne” w Goleniowie
 • bezprzetargowym przekazaniu w użytkowanie SPSK 2 nieruchomości u zbiegu ulic Nowogardzkiej i Wolińskiej, składających się na kompleks szpitalny w Goleniowie za 5 tys zł rocznie
 • bezprzetargowy najem przez SPSK 2 lokali użytkowych z Zespole Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości w Goleniowie
 • spłaty przez powiat 3,73 mln zł pożyczek zaciągniętych przez „Szpitalne Centrum Medyczne” na zakup sprzętu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor SPSK 2 widzi możliwość połączenia szpitali de facto już od 1 grudnia br, a de jure od 1 stycznia 2022 

red.

powiązane – „Przyspieszenie w połączeniu”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Kolejne utrudnienia

Powiat. Od jutra w nocy na węźle drogowym Szczecin-Kijewo pojawią się utrudniania w ruchu.

Opublikowane

w dniu

W nocy z czwartku na piątek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

W nocy z czwartku na piątek 09/10 września w godzinach 20-6 zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą robotami nawierzchniowymi na tej łącznicy. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.

Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Zmiany na węźle Kijewo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie