Connect with us

Aktualności

Nowa Rampa na papier

Szczecińskiej pracowni projektowej MILO7 powierzone zostało opracowanie dokumentacji projektowej remontu budynku po klubie „Rampa” oraz stojącej obok wieży wodnej.

Opublikowane

w dniu

Pracownia ta wyceniła swoje usługi na 154,6 tys. zł, wygrywając tym samym ogłoszony przez gminę przetarg.

– Obiekt ma być podzielony na część biurową, magazynowo-socjalną, duże pomieszczenie, w którym będą odbywać się próby oraz salę teatralno-muzyczną z demontowaną widownią, którą będzie można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb. Duże zmiany czekają prawdopodobnie taras, który chcielibyśmy oszklić, zamieniając go tym samym w foyer i choćby przestrzeń wystawienniczą. Małą salkę barową na dole chcielibyśmy urządzić tak, by można było z niej korzystać w najróżniejszy sposób, dostosowując ją do wymagań danej imprezy. Mogłaby służyć jako kawiarenka, poczekalnia, pomieszczenie konferencyjne czy po prostu szatnia – mówi Daniel Jacewicz z Teatru Brama, który będzie "gospodarzem" obiektu.

Mówiąc w największym skrócie, zrewitalizowane pokolejowe magazyny mają stać się w niedalekiej przyszłości swego rodzaju centrum kultury niezależnej. Przy okazji odnowiona ma być położona obok zabytkowa wieża wodna, która służyć ma jako stanica harcerska. Prace budowlane, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ruszą jeszcze w tym roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie