Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Sport

Nowa mapa rowerowa

Sport. Elektroniczna mapa tras rowerowych Pomorza Zachodniego, z pełną wizualizacją standardu dróg i różnymi dodatkowymi funkcjami, już działa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wydzielone ścieżki oznaczone są kolorem fioletowym, dobra nawierzchnia – linią ciągłą. Ten nowoczesny przewodnik informuje rowerzystów także o atrakcjach, które spotkają po drodze.

Mapa została udostępniona pod adresem www.trasyrowerowe.wzp.pl doskonale znanym miłośnikom turystyki i Pomorza Zachodniego. W odróżnieniu jednak od poprzedniej elektronicznej mapki ta jest dedykowana rowerzystom – zawiera m.in. dokładne wykresy z informacjami o nachyleniu terenu i lokalizacje liczników rowerowych. Co najważniejsze – będzie wzbogacana o nowe funkcjonalności: zdjęcia, opisy, propozycje wycieczek. Przygotowywane są wersje w języku niemieckim i angielskim. A już teraz na mapie można wyświetlić atrakcje z https://pomorzezachodnie.travel/ oraz wszystkie szlaki i drogi rowerowe w województwie (podkład CyclOSM).

Nowa mapa umożliwia pełną wizualizację standardu tras rowerowych w ich obecnym przebiegu. Pokazuje, którędy jedzie się najszybciej i najbezpieczniej. Które odcinki łatwo pokonać każdym typem roweru, a gdzie lepiej poruszać się na nieco szerszych oponach, bo występuje tam nawierzchnia szutrowa, z płyt betonowych etc.

fioletowy kolor szlaku – wydzielone drogi rowerowe;

czerwony kolor – oznacza jazdę z samochodami.

ciągła linia – wyznacza nawierzchnię bitumiczną lub z kostki

przerywana linia – gorsze nawierzchnie

Mapa przedstawia również najświeższe informacje o rozbudowie infrastruktury rowerowej (inwestycje już realizowane, projektowane, planowane). W momencie oddania do użytku odcinków biegnących nowym śladem, oczywiście przebieg trasy zostanie skorygowany.

Elektroniczny przewodnik dla cyklistów informuje także o modernizacjach, ulepszeniach istniejących dróg. Ponadto zawiera wiele innych użytecznych wskazówek, np. ostrzeżenia przed wzmożonym ruchem samochodów na danym odcinku lub wyjątkowo zniszczoną nawierzchnią. Tego typu komunikaty będą aktualizowane lub mogą „zniknąć” w wyniku zrealizowanych inwestycji.

Nową mapę przygotował Wydział Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki UMWZ, na podstawie danych opracowanych przez Biuro ds. komunikacji rowerowej.

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego docelowo ma liczyć 1100 km. Większość nowych inwestycji jest realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, a 85% finansowania zabezpieczają środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Sport

Dobiegło 133

Sport. 24 kwietnia na stadionie OSiR w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10000 metów,

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zorganizował je Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie i UKS Barnim Goleniów na zlecenie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  Do rywalizacji  przystąpiło 145 zawodników (42 kobiety i 103 mężczyzn),  z czego do mety dobiegło 133 biegaczy. Wśród mężczyzn zwyciężył zawodnik UKS Barnim Goleniów Krystian Zalewski (29:06,39), a wśród kobiet Sylwia Indyka (33:24,16) zawodniczka LKS Pszczyna.  Zawody odbyły się bez udziału publiczności.

red.

powiązane – „W sobotę mistrzostwa”

Kontynuuj czytanie

Sport

Brązowy medal

Sport. Martyna Jancelewicz z „Taurusa” Goleniów zajęła trzecie miejsc na młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W jedynej walce przegrała jednogłośnie z Turczynką w półfinale młodzieżowych MŚ w Katowicach w kategorii do 81 kg. Ponieważ na takich zawodach nie ma pojedynków o trzecie miejsce, Martyna zdobyła brązowy medal MŚ.

red.

powiązane – „W sobotę mistrzostwa”

Kontynuuj czytanie

Sport

W sobotę mistrzostwa

Sport. Około 160 zawodników obojga płci wystartuje w sobotnich mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 metrów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział dyrektor goleniowskiego OSiR Andrzej Łukasiak wśród startujących będzie około 40 kobiet. Po stronie organizatorów jest przeprowadzenie samych biegów, natomiast zakwaterowane zawodnicy organizują sobie we własnym zakresie.

Sobotnie biegi rozegrają się pomiędzy uprawnionymi zawodnikami, w godzinach 16.00-20.30 – bez udziału publiczności. Będą transmitowane on-line.

red.

powiązane – „Lubczyna z bonem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie