Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Bez kategorii

Nowa Aleja Róż w lipcu

Goleniów. Na początku lipca ma się zakończyć remont ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycję o wartości ponad 2,4 mln zł, realizuje od połowy roku ubiegłego ZRIB Dykowski sp. z o.o. Obecnie układana tam jest sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa. Rozpoczęto wykonywanie podbudowy pod miejsca parkingowe i jezdnie od ul. Reymonta.
W ramach inwestycji wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej o długości ok. 250 m i szerokości 3,5 m, 30 miejsc postojowych, 8 lamp ulicznych LED, 310 m sieci wodociągowej, 318 m sieci kan. sanitarnej i 322 m deszczowej.

red.

powiązane – „Jest wykonawca https://goleniowska.com/jest-wykonawca-osiedla/osiedla”

Bez kategorii

RegioActive Festival Goleniów

Kultura. Podczas dwóch dni Festiwalu RegioActive Pomerania odbędą się m.in. spektakle teatralne i koncert upamiętniający 30-lecie zespołu Hey wraz z jego założycielem Piotrem Banachem. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Opublikowane

w dniu

22.04.2022 (piątek)

16:30 „Hey, czy to już 30 lat?”
Rozmowę z Piotrem Banachem – założycielem zespołu Hey poprowadzi Leszek Gnoiński
Qult Kafka, Goleniów | PL, DE | 60′
18:00 Teatr Brama „Ghost Dance” – pokaz specjalny*
Wręczenie nagrody Kamyka Puzyny
Rampa Kultura, Goleniów | PL, ENG | 75′
20:00 „Sztafeta Pokoleń” koncert z okazji 30-lecia zespołu Hey
z udziałem: Piotra Banacha, Kafi Ficaj, Szkoły Muzyki Rozrywkowej Bemol, Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie, Jarka Chilkiewicza, Edyty Rogowskiej, zespołu Są Lepsi i przyjaciół
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 90’

23.04.2022 (sobota)

10:00 Warsztaty cyrkowe dla dzieci*
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 150′
16:00 Klaun Tomi – „Tomi Show”**
spektakl cyrkowy dla dzieci
Planty, Goleniów | PL, DE | 50′
17:00 Premiera filmu „Stacja Świadek”
Film o losach mieszkańców niemieckiego Gollnow i polskiego Goleniowa po II wojnie światowej
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
18:00 „Talent show” – koncert
z udziałem młodzieży z projektu RegioActive
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
19:30 „Coś z Nietzschego” – koncert finałowy
z udziałem: Piotra Banacha, Katarzyny Ficaj, Szymona Wójcińskiego, Jakuba Gucika, Tomasza Kubika, Jacka Mazurkiewicza i Teatru Brama
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 80′
24.04.2022 (niedziela)
19:00 Teatr Brama – „Wśród Naszych”
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 60′

Rampa Kultura – Rampa Kultura i Twierdza Design, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Qult Kawka – na końcu “Rampy”, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Planty – plac Planty, Goleniów

  • na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w CIKiT w Goleniowie
    ** w przypadku deszczu spektakl odbędzie się w Rampie Kultura

red.

powiązane – „Dzisiaj specjalny pokaz iluminacji”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Tak. Pomagam!

Powiat. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Tak. Pomagam!” dzisiaj i jutro przeprowadzona zostanie zbiórka żywności, z długim okresem przydatności do spożycia.

Opublikowane

w dniu

W Goleniowie zbiórkę przeprowadzą wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy Kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny. Zbiórka darów odbędzie się w godzinach 8:00 – 20:00, w sklepach: NETTO ul. Szczecińska i Jagiełły / BIEDRONKA ul. Puszkina i Dworcowa / KAUFLAND ul. Wolińska – czynne włączenie się do akcji, wspomóże uboższych i naszych braci uchodźców i będzie też konkretnym gestem wielkopostnej jałmużny i wsparcia.

red.

powiązane – „Меса украінською мовою – Msza Święta po ukraińsku”

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Czy odnalezienie osoby zaginionej jest możliwe?

Każda sprawa związana z zaginięciem jest na swój inny sposób skomplikowana, a w każdej z nich dominuje ilość pytań. Sprawy związane z zaginięciem są bardzo trudne dla rodzin osoby zaginionej. Warto wiedzieć, że wiele takich spraw ma niezadowalający koniec, ponieważ nie udaje się rozwikłać sprawy i dowiedzieć co się stało w dniu zaginięcia, jednak zawsze istnieje promyk nadziei. Warto jednak wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji, a także jakie są szansę na to, by odnaleźć osobę uznaną za zaginioną. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zaginięć? Zatem koniecznie zapoznaj poradnikiem zamieszczonym poniżej.

Opublikowane

w dniu

Co jest najważniejsze podczas akcji poszukiwawczej?

Podczas trwania każdej akcji poszukiwawczej kluczowy jest czas. Jeśli pojawi się podejrzenie, że coś niepokojącego mogło stać się komuś bliskiemu lub znajomemu, nie należy tego lekceważyć i oczekiwać bez końca, ponieważ każda minuta ma ogromne znaczenie. Warto wiedzieć, że najczęściej znajdowane są osoby, których zaginięcie miało miejsce w pierwszej dobie od zaginięcia. Jednak każda kolejna doba, a nawet godzina zmniejszają szansę na to, by odnaleźć osobę zaginioną żywą. Właśnie dlatego nie należy zwlekać, ponieważ obserwacja osób warszawa jest bardzo trudna i skomplikowana. Najlepiej zdecydować się na rozpoczęcie poszukiwań już kilka godzin po braku kontaktu z bliską osobą. Jeśli nie pojawiła się ona w pracy lub szkole, nie ma z nią kontaktu, nie wróciła do domu lub nie pojawiła się na spotkaniu, a takie zachowanie nie jest dla niej typowe, to warto zdecydować się na zgłoszenie sprawy tak szybko jak to możliwe.

Gdzie najlepiej szukać pomocy poszukując bliskiej osoby która zaginęła?

Wiemy już co zrobić w przypadku zaginięcia, jednak pojawia się dodatkowe pytanie a mianowicie, gdzie najlepiej zgłosić sprawę zaginięcia? Oczywiście najlepiej od razu zadzwonić na policję, by przyjęli oni zgłoszenie. Warto jednak zdecydować się również na skorzystanie z dodatkowej pomocy, czyli zdecydowanie się na pomoc prywatnego detektywa. Dzięki temu można liczyć na pomoc profesjonalistów w swoim fachu, którzy znają się na rzeczy. Warto wiedzieć, że detektywi zupełnie inaczej będą patrzeć na całą sytuację. W ten sposób łatwiej będzie dojść do ważnych śladów, które pozwolą dowiedzieć się, co stało się w momencie zaginięcia, oraz gdzie obecnie może przebywać osoba zaginiona.

Kiedy ktoś zostaje uznany za osobę zaginioną?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo niejednoznaczna oraz uzależniona od wielu czynników. Zgłoszenia dotyczące dzieci są przyjmowane na policji bardzo szybko i akcja poszukiwawcza zazwyczaj rozpoczęta jest już w tej samej godzinie. Jeśli jednak chodzi o osobę dorosłą, to policja prosi o wstrzymanie się z poszukiwaniami kilkadziesiąt godzin, by upewnić się, że doszło faktycznie do zaginięcia.

Każda ze spraw związana z zaginięciem bliskiej osoby jest skomplikowana, a wielu z nich do dnia dzisiejszego nie udało się rozwiązać. To jednak nie oznacza, że trzeba tracić nadzieję, ponieważ każda z nich jest inna, jedno jest pewne, warto próbować. Nowoczesna technologia, kamery w miastach, to wszystko sprawia, że obecnie znacznie łatwiej jest znaleźć osoby zaginione, niż jeszcze kilka lat temu.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie