Connect with us

Bez kategorii

Norweski hotel – drugie podejście

Goleniów. Norweski inwestor wystąpił o warunki zabudowy dla modułowego hotelu robotniczego w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

O planach budowy modułowego hotelu pracowniczego w GPP już dwa lata temu mówił na spotkaniu burmistrza i przedstawicieli firm działających w GPP Piotr Juszczyszyn, przedstawiciel norweskiego funduszu inwestycyjnego Core Properties AS. Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, nic z tych planów jeszcze nie wyszło, bo ma to być obiekt modułowy, dostosowany do potrzeb konkretnych pracodawców i ich pracowników. Inwestor czynił starania by mieć przed wybudowaniem zabukowanych mieszkańców hotelu. Jak się okazało nie udało mu się pozawierać stałych umów (minimum 3 lata) z firmami z GPP i projekt wstrzymano. Teraz mamy drugie podejście. Standard hotelu ma przewyższać typowe warunki zakwaterowania pracowników przyjezdnych w Goleniowie. Działka jest własnością gminy i dedykowana – wyjęta z planów przestrzennego zagospodarowania GPP, bo byłaby przeznaczona na stałe przebywanie osób. Sąsiaduje z Zakładem Aktywności Zawodowej (patrz zdjęcie), który miałby ściśle uczestniczyć komercyjnie w serwisowej obsłudze hotelu – catering, pralnia itp. Zdaniem Banacha, taki hotel wprowadzi nową jakość do GPP i zwiększy konkurencyjność parku w stosunku do innych tego typu miejsc w Polsce. Początkowo ma w nim zamieszkać do 150 pracowników, a docelowo ponad 300.

l.

powiązane – „Ścieżka w GPP”, „ZAZ oficjalnie

Bez kategorii

Nowy przypadek koronawirusa w powiecie – stan na 6.07.2020 r

Powiat. W naszym powiecie aktualnie mamy 10 potwierdzonych przypadków zarażania koronawirusem (6 w Nowogardzie, 3 w Goleniowie i 1 w Stepnicy), a na kwarantannie przebywa łącznie 148 osób.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Według starostwa powiatowego kwarantanną objęci są ludzie w gminach:

Goleniów – 105, Nowogard – 10, Maszewo – 24, Przybiernów – 2, Stepnica – 3 i Osina – 4.

red.

powiązane – „Koronawirus w powiecie – stan na 17.06.2020 r”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Gminny raport epidemiologiczny

Goleniów. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w gminie Goleniów mówił na sesji Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny Marek Frydrych.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Czy zagrożenie wirusem convid minęło, jakie kary stosują Sanepid i policja oraz dlaczego Ukraińcy są zagrożeniem zobaczcie na załączonym filmie.

red.

powiązane – „Nałożyliśmy mandaty na pond 160 tys zł”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Testowanie przed sanatorium

Goleniów. Rozpoczyna się testowanie na obecność koronawirusa pacjentów, którzy otrzymali skierowanie do sanatorium.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Uzdrowiska ruszają 15 czerwca. Zlecenie na wykonanie testu wystawia sanatorium. Można go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, w punkcie pobrań, do którego należy najpierw zadzwonić, aby się zarejestrować. W naszym województwie punktów pobrań jest 7 – w tym przy szpitalu Goleniowie. Koszt pokrywa albo NFZ, albo jest odpłatne – 550 zł.

red.

powiązane – „Tylko 8 testów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie