Connect with us

Aktualności

Noc w bibliotece

Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna otworzyła swoje podwoje na całą noc. Od godz. 20.00 w piątek do 7.00 w sobotę można było nie tylko zapoznać się z jej zbiorami i ofertą kulturalno-edukacyjną, ale przy okazji znakomicie zabawić.

Opublikowane

w dniu

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania i pań bibliotekarek, i osób, które z zaproszenia na „Noc w bibliotece” skorzystały. Pań bibliotekarek – bo takich tłumów w bibliotece dawno nie było, gości – bo panie organizacyjnie wspaniale się do tej imprezy przygotowały, zapraszając swoich gości w podróż w lata sześćdziesiąte. Same w „kostiumach z epoki”, zadbały o to, by było i coś dla ducha (kroniki filmowe, gazety i sprzęty domowe sprzed lat, konkurs ze znajomości literatury i filmów z nagrodami oraz gustownie gazetami nakryte stoliki), i coś dla ciała, np. smażone na miejscu naleśniki i inne smakołyki (oczywiście na kartki). Za grosze można było kupić książki „z demobilu” albo – za darmo – wypożyczyć nowości. Ci, których pytaliśmy, używali dwóch słów, na określenie tego wydarzenia: Rewelacja! Super! Podzielamy ich opinie.

Osobny program, z noclegiem, realizowany był z dziećmi. W czasie, kiedy byliśmy w bibliotece, odczytywały zaszyfrowane informacje.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie