Connect with us

Aktualności

Nikt nie zamierza nic `odbijać`

„Nie jest prawdą, że Nowogard zrobi skok na kasę powiatu. Zawsze staraliśmy się pracować nad zrównoważonym rozwojem całego powiatu i tak też będzie w tej kadencji”, mówi w wywiadzie udzielonym „Gazecie Goleniowskiej” starosta Tomasz Kulinicz.

Opublikowane

w dniu

"W Goleniowie mówią, że jestem z Nowogardu, a w Nowogardzie, że z  Goleniowa. Żartem mówię wtedy, że chyba się wybuduję w Osinie i  będę miał wtedy święty spokój. A tak poważnie, to mam mieszkanie, meldunek i działkę budowlaną w Nowogardzie i z tamtym miejscem wiążę swoją przyszłość. Choć nie ma to żadnego wpływu na podejmowane przez mnie decyzje w starostwie.

Chwała radzie i burmistrzowi Nowogardu, że nie dopuścili do  upadku szpitala w Nowogardzie. Z kolei dzięki kredytowi na rozbudowę szpitala, jaki zaciągnęła Gmina Nowogard jest to dziś nowoczesny obiekt. Teraz kolej na szpital goleniowski, który za 18 miesięcy musi spełnić  wymogi i standardy unijne. Bez tego nie dostanie kontraktu z NFZ – a to wiadomo czym grozi. Dlatego  planujemy wziąć ok. 3 mln zł kredytu, by zrealizować niezbędne i konieczne inwestycje. Przy całej sympatii dla Nowogardu, tamtejszy szpital prowadzi gmina. Więc przy braku możliwości zrealizowania własnych potrzeb w starostowie czy też w podległych jednostkach powiatowych, pomimo może i chęci nie mamy możliwości, aby wspierać finansowo podmiot gminny", tłumaczy T. Kulinicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym, świątecznym wydaniu "Gazety Goleniowskiej". 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie