Connect with us

Aktualności

Niezwykłe Damy

30 sierpnia w szczecińskiej Akademii Sztuki, podczas finałowej uroczystości tegorocznej edycji konkursu o tytuł „Lady D.”, wręczono nagrody i wyróżnienia Niepełnosprawnym Damom za ich działalność.

Opublikowane

w dniu

 „Poznaliśmy Kobiety Niezwykłe, które na co dzień zawstydzają swoją pasją i energią, a także pokazują jak cieszyć się życiem” – piszą organizatorzy tego niezwykłego konkursu, którego inicjatorką jest goleniowska posłanka Magdalena Kochan. – „W codziennym życiu pokonują swoje słabości, choroby i niepełnosprawności, stawiają czoła barierom architektonicznym, komunikacyjnym i tym najtrudniejszym społecznym. Nie tracą przy tym uśmiechu, zawstydzając innych swoją determinacją, pasją i zaangażowaniem. Takie właśnie są Lady Disabled, czyli Niepełnosprawne Damy, uczestniczki i laureatki wojewódzkiego etapu konkursu im. Krystyny Bochenek”.

W tym roku o tytuł „Lady D.” ubiegało się 14 kandydatek z Pomorza Zachodniego w czterech kategoriach: „Życie Społeczne”, „Kultura i Sztuka”, „Sport” i „Życie Zawodowe”. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych były mieszkanki naszego powiatu: w kategorii „Sport” – Ewa Durska z Nowogardu, w kategorii „Życie Społeczne”- Ewa Kamińska z Goleniowa (na zdjęciu z Magdaleną Kochan). Wszystkie wyróżnione i nagrodzone panie będą reprezentować Województwo Zachodniopomorskie podczas ogólnopolskiego finału w Warszawie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie