Connect with us

Aktualności

Niezły początek sezonu

Aż 23 goleniowian ukończyło dzisiejszy Bieg Zaślubin w Kołobrzegu, – 15-kilometrowy bieg na pamiątkę zaślubin z morzem, dokonanym po zdobyciu Kołobrzegu przez polskich żołnierzy w marcu 1945. Pobiegł też jeden zawodnik z Maszewa, dwóch z Nowogardu, 4 z Klinisk. Godna reprezentacja powiatu.

Opublikowane

w dniu

Bieg w Kołobrzegu dla większości biegaczy jest początkiem sezonu startowego. W tym roku pogoda nie była najpiękniejsza: wiało, padało, na szczęście temperatura była znośna, kilka stopni powyżej zera. Na starcie, mimo wszystko, pojawiła się rekordowa liczba chętnych do biegu w tych warunkach, a ukończyło go 1113 osób.

Z goleniowian najlepszy wynik osiągnął Andrzej Felisiak, który miał czas netto 1:00:17 i 81. miejsce na mecie. Drugi był Tomasz Stępniak (121. miejsce, 1:02:24), trzeci zaś Robert Kopcewicz zajął 135. miejsce z czasem 1:02:51. Szef działu sportowego Gazety Goleniowskiej, Sylwek Wasiak, dziś zadebiutował na dystansie 15 km i choć jeszcze rano marzył, by osiągnąć wynik w granicach półtorej godziny, to na mecie był bardzo zadowolony: jego czas to 1:22:24.

Najliczniejszą goleniowską reprezentację – 10 osób – wystawił Klub Sportowy "Hanza Goleniów". Z UKS Barnim, również mającego sekcję lekkoatletyczną, nie było nikogo.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie