Connect with us

Aktualności

Niezbędni w Macedonii

Wyjazd starostów i skarbnika powiatu goleniowskiego do słonecznej Macedonii nie był wakacyjną wyprawą na koszt podatnika – twierdzą sami zainteresowani. Dodają, że wyjazd w trzyosobowym składzie był w pełni uzasadniony.

Opublikowane

w dniu

Starosta Tomasz Stanisławski, jego zastępca Tomasz Kulinicz i skarbnik Zbigniew Mazur, przypomnijmy, ubiegły tydzień spędzili na południu Europy, nawiązując partnerską współpracę z miastem Wełes. To, jak twierdzą, naturalna konsekwencja już realizowanej współpracy pomiędzy szkołami w obu krajach, o której sformalizowanie w szerszym zakresie zwróciła się strona macedońska, potrzebująca partnerów do pozyskiwania środków unijnych.

"A ustawa wyraźnie mówi, że umowy w imieniu powiatu podpisuje przewodniczący i członek zarządu, stąd niezbędna była obecność moja i T. Kulinicza", wyjaśnia T. Stanisławski. "Wyszliśmy też założenia, że na miejscu przyda się Z. Mazur, pomoże bowiem z lokalnym odpowiednikiem określić ramy finansowe współpracy. Podczas wcześniejszego wyjazdu był z nami geodeta powiatowy, teraz wybraliśmy skarbnika".

Podczas rozmowy starosta nie potrafił określić, jakie były łączne koszty wyprawy do Macedonii. Obiecał jednak, że po ich zliczeniu informacja na ten temat zostanie udostępniona.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie