Connect with us

Goleniów

Niewinna, winna, niewinna…

Goleniów. Sąd Rejonowy w Goleniowie po raz drugi uniewinnił Barbarę S. oskarżoną o kradzież sejfu z kosztownościami i pieniędzmi z domu w Rurzycy w roku 2015.

Opublikowane

w dniu

W tej wielokrotnie opisywanej przez nas sprawie, asesor sądowy Berenika Polańska, w obecności kamer TVP i „Polsatu”, wydała wczoraj wyrok uniewinniający oskarżoną. Po rozprawie, w krótkim oświadczeniu dla mediów, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Edwarda Szymańskiego stwierdził, że oskarżenie jest tym wyrokiem zaskoczone i zapowiada apelację.

To już drugie uniewinnienie w tej sprawie, bowiem pierwszy wyrok uniewinniający tutejszy sąd wydał 3 lutego 2021. r. Na skutek apelacji oskarżenia, 7 września 2021 r Sąd Okręgowy w Szczecinie uchylił ten wyrok, nakazując Sądowi Rejonowemu w Goleniowie ponowne rozpoznanie sprawy Barbary S. W pisemnym uzasadnieniu Sąd Okręgowy stwierdził, że wersja wydarzeń zaprezentowana w subsydiarnym akcie oskarżenia została przez sąd w Goleniowie wadliwie przyjęta jako niezgodna z rzeczywistością, bowiem zdaniem Sądu Okręgowego dokonanie prawidłowej oceny materiału dowodowego musi prowadzić do konstatacji, że zarówno sprawstawo jak i wina oskarżonej w zakresie zarzucanego jej czynu zostały udowodnione. Przyczyną uchylenia zaskarżonego wyroku i przekazania sprawy Sądowi w Goleniowie do ponownego rozpoznania było przeświadczenie Sądu Okręgowego, że w tej sprawie powinien zapaść wyrok skazujący Barbarę S.

red.

powiązane – „Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie