Connect with us

Goleniów

Niewinna, winna, niewinna…

Goleniów. Sąd Rejonowy w Goleniowie po raz drugi uniewinnił Barbarę S. oskarżoną o kradzież sejfu z kosztownościami i pieniędzmi z domu w Rurzycy w roku 2015.

Opublikowane

w dniu

W tej wielokrotnie opisywanej przez nas sprawie, asesor sądowy Berenika Polańska, w obecności kamer TVP i „Polsatu”, wydała wczoraj wyrok uniewinniający oskarżoną. Po rozprawie, w krótkim oświadczeniu dla mediów, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Edwarda Szymańskiego stwierdził, że oskarżenie jest tym wyrokiem zaskoczone i zapowiada apelację.

To już drugie uniewinnienie w tej sprawie, bowiem pierwszy wyrok uniewinniający tutejszy sąd wydał 3 lutego 2021. r. Na skutek apelacji oskarżenia, 7 września 2021 r Sąd Okręgowy w Szczecinie uchylił ten wyrok, nakazując Sądowi Rejonowemu w Goleniowie ponowne rozpoznanie sprawy Barbary S. W pisemnym uzasadnieniu Sąd Okręgowy stwierdził, że wersja wydarzeń zaprezentowana w subsydiarnym akcie oskarżenia została przez sąd w Goleniowie wadliwie przyjęta jako niezgodna z rzeczywistością, bowiem zdaniem Sądu Okręgowego dokonanie prawidłowej oceny materiału dowodowego musi prowadzić do konstatacji, że zarówno sprawstawo jak i wina oskarżonej w zakresie zarzucanego jej czynu zostały udowodnione. Przyczyną uchylenia zaskarżonego wyroku i przekazania sprawy Sądowi w Goleniowie do ponownego rozpoznania było przeświadczenie Sądu Okręgowego, że w tej sprawie powinien zapaść wyrok skazujący Barbarę S.

red.

powiązane – „Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa”

Goleniów

Megawat słonecznej energii

Goleniów. Gmina planuje wybudowanie na swoich budynkach instalacji fotowoltaicznych o mocy blisko 1 MW.

Opublikowane

w dniu

Niedawno ogłoszony został przetarg został w formule zaprojektuj i wybuduj, w zakresie którego jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie (na jej podstawie) robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie gminy Goleniów”. Dokładnie chodzi o:

Zakład Aktywności Zawodowej – 250 kW
Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleniowie – 20 kW
Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleniowie – 30 kW
Szkoła Podstawowa nr 3 – 20 kW
Szkoła Podstawowa nr 4 – 60 kW
Szkoła Podstawowa nr 5 – 49 kW
ZSP Białuń – 20 kW
Szkoła Podstawowa w Krępsku – 30 kW
Szkoła Podstawowa w Lubczynie – 20 kW
Zespół Szkół Publicznych w Mostach – 40 kW
Centrum Usług Społecznych – 40 kW
Sala sportowa – 20 kW
Plaża – Ośrodek Sportu i Rekreacji – 10 kW
Zespół Boisk Sportowych – Ośrodek Sportu i Rekreacji – 10 kW
Hala gimnastyczna – 49 kW
Świetlica socjoterapeutyczna Marszewo – 10 kW
Świetlica socjoterapeutyczna Danowo – 20 kW
Siedziba Urzędu Gminy i Miasta Goleniów – 40 kW
Noclegownia dla bezdomnych – 10 kW
Przystań żeglarska – 49 kW
Przedszkole Publiczne nr 4 – 15 kW
Przedszkole Publiczne nr 2 – 15 kW
Szkoła Podstawowa nr 1 – 10 kW
SP Kliniska Wielkie – 40 kW
Remiza OSP Lubczyna – 10 kW
Obiekt Dworca PKP w Goleniowie – 49 kW

red.

powiązane – „Zaopatrzenie gminy w energię elektryczną”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kasa działa

Goleniów. Spółka Polregio S.A zajęła pomieszczenia budynku goleniowskiego centrum przesiadkowego, co oznacza, że dzisiaj od wczoraj bilety można nareszcie kupować w nowej kasie w poczekalni dworca.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, kolejowa kasa biletowa będzie czynna:

poniedziałek – piątek 👉 5.30 – 17.00
sobota 👉 6.00 – 13.30
niedziela 👉 11.00 – 18.30

Hala dworca jest otwarta codziennie od godziny 5.30 do 22.00, a punkt gastronomiczny jest czynny w godzinach 6.00 – 18.00

red.

powiązane – „Kompromis w sprawie przedszkoli”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ćwiczebny atak na tłocznię w Budnie

Goleniów. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Goleniowie otrzymało dzisiaj informację o zdarzeniu w Baltic Pipe w Budnie.

Opublikowane

w dniu

Dwóch mężczyzn obezwładniło przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną dwóch pracowników firmy Gaz System i zabarykadowało się w jednym z pomieszczeń biurowych. Grożą że wysadzą gazociąg.

Na szczęście to tylko dzisiejsze ćwiczenia przeprowadzone w tłoczni gazu Baltic Pipe Budnie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych służb i instytucji z terenu powiatu goleniowskiego, a także stargardzkiego, choszczeńskiego, Szczecina i Koszalina, w ramach ćwiczenia dowódczo-sztabowego pod kryptonimem Neptun-22. Założeniem tej akcji jest ochrona infrastruktury krytycznej w różnych częściach województwa zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Niewinna, winna, niewinna…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie