Connect with us

Nowogard

Niedziela Żołnierzy Wyklętych

Nowogard. „Cześć i chwała bohaterom” w miniona niedzielę na Placu Wolności w Nowogardzie – mieszkańcy miasta ze zniczy ułożyli tam literę „V”, symbolizującą zwycięstwo a przedstawiciele Narodowych Sił Zbrojnych odpalili race.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, wcześniej uroczystości miały miejsce przy jedynym w województwie obelisku poświęconym Żołnierzom Wyklętym, gdzie kwiaty złożył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

  • Dzisiaj stoimy pośród tej litery V symbolizującej wiktorię, zwycięstwo. I faktycznie ci bohaterowie zwyciężyli – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. – Bardzo dziękuję za Państwa obecność. Szczególnie dziękuję tym najmłodszym, bo to oni będą nieśli w tej sztafecie pokoleń prawdę o wolnej Polsce, prawdę o tych bohaterach, których dziś i jutro będziemy wspominać.
  • Pamiętajmy o tych przeszło dwudziestu tysiącach, pomordowanych po II Wojnie Światowej – mówi ks. Grzegorz Legutko z Nowogardu. – Pamiętajmy o wszystkich żołnierzach, którzy zginęli na frontach II Wojnie Światowej walcząc o wolność ojczyzny.

red.

powiązane – „UBek z Nowogardu przed sądem”

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Większa stawka dla strażaków OSP

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń dla strażaków OSP na terenie gminy Nowogard. 

Opublikowane

w dniu

Za godzinę udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej każdy strażak otrzyma 26 zł., a nie jak dotychczas 18 zł. 
Jak podaje przewodniczący rady, jest to najwyższa stawka wynagradzania strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim. Inicjatywę zwiększenia wynagrodzeń podjęło lokalne Prawo i Sprawiedliwość. 

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie