Connect with us

Aktualności

`Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie`

Księża Bogdan Schmidt i Piotr Dzedzej przed głosowaniem w sprawie obwołania Świętego Jerzego patronem Goleniowa skierowali do miejskich radnych apel w tej sprawie. Podajemy jego treść.

Opublikowane

w dniu

Goleniów, dnia 27 kwietnia 2014 r.

Ks. Bogdan Schmidt
Ks. Piotr Dzedzej
ul. Gen. Władysława Andersa 6
72-100 Goleniów

Szanowni Radni
Rada Miejska w Goleniowie
ul. Plac Lotników 1
72-100 Goleniów

Zwracamy się do Was razem i do każdego z osobna.
Poniższe słowa piszemy po wysłuchaniu dyskusji Szanownych Radnych z posiedzenia w dniu 23 kwietnia 2014 roku na temat projektu uchwały o ustanowienie św. Jerzego patronem Goleniowa.
„Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” (Ewangelia według św. Mateusza 5, 37).
ŚWIĘTY JERZY PATRONEM GOLENIOWA
Mógłby być każdy inny święty, ale już po zgłoszeniu św. Jerzego, nie stawia się wątpliwości: dlaczego nie św. Katarzyna, św. Jan Paweł II? Delikatnie ujmując, to bardzo infantylne.
Jakiekolwiek odkładanie tego tematu przyniesie skutek odwrotny od Waszych sugestii. Czy można robić ranking świętych?  Przecież oni wszyscy są równi, nie kłócą się i nikt nie jest w stanie ich skłócić, jak twierdzi pan Mieczysław Sypień.
Parafia jest obszarem i ziemskim i ponadziemskim. Tylko wtedy ma sens. Wspólnota parafialna prowadzi do zbawienia. Nie może być mowy o jakiejś rywalizacji miedzy rodzinami parafialnymi św. Jerzego, św. Katarzyny, NMP Nieustającej Pomocy w Goleniowie. Stawianie takiej tezy jest sprytnym zabiegiem Szatana, aby wcale nie było patrona. Bardzo Mu zależy, o czym świadczy skutek dyskusji zdeklarowanych katolików poddającej  w wątpliwość potwierdzonej przez księży słuszności patronatu dla miasta (pan Tadeusz Skałecki).
To nie jest tak jak w przypadku np. nadania imienia szkole, że potrzebne są konsultacje (pan Krzysztof Zajko). Patronat dla miasta jest niezbędny w przestrzeni widzialnej i niewidzialnej, w której toczy się bitwa o duszę człowieka.
Dobrze, że pytacie Pana Burmistrza (pan Andrzej Wojciechowski). Również wcześniej przy innej okazji pan Czesław Majdak do mnie (ks. Piotra) i pana Zbigniewa Stanucha powiedział: Co na to Burmistrz? Jednakże chcecie, aby być za albo przeciw Burmistrzowi! Pytanie jest do Was. Odpowiedź może być: tak, tak; nie, nie Świętemu Jerzemu, patronowi Goleniowa. W tej sprawie Pan Burmistrz jest po Was.
Dopiero głosowanie nad projektem uchwały zamknie pole popisu dla Szatana. Każde dodatkowe zapytania będą materiałem do zaprawy mieszanej w diabelskim kotle. Pan Bóg daje zawsze wybór: tak albo nie („Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.” Apokalipsa 3, 15 – 16).

Ks. Bogdan Schmidt

Ks. Piotr Dzedzej

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie