Connect with us

Goleniów

Niebezpieczne dziki do odstrzału

Goleniów. W okolicach Klinisk Wielkich konieczne będzie odstrzelenie 20 dzików. Ale problem jest większy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w okolicach miejscowości Kliniska Wielkie konieczne będzie odstrzelenie 20 dzików. Decyzja ta została podjęta ponieważ zwierzęta zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, podchodząc coraz bliżej do domów i przyzwyczaiły się do obecności ludzi.

Jednak jak piszą mieszkańcy okolicy:”… na 20 sztuk to burmistrz dostał decyzję ponad 2 lata temu. Teraz ich mamy 2 na nawet 3 razy więcej ! I to nie tylko w Kliniskach, to samo jest w z Pucicach, Czarnej Łące, Załomiu i Rurzycy…”

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, gmina apeluje o przestrzeganie kilku prostych zasad:

❌ Nigdy nie karmcie dzików – to prowadzi do ich przyzwyczajenia do obecności ludzi i zachęca do zbliżania się do naszych domów.
❌ Dbajcie o porządek wokół swoich posesji, usuwajcie resztki jedzenia i nie zostawiajcie otwartych pojemników na śmieci. Dzik się będzie do takiej sytuacji przyzwyczajał i uczył swoje potomstwo.
❌ Regularnie likwidujcie zachwaszczenia i zakrzaczenia, usuwajcie opadłe owoce z przydomowych sadów, gdyż stanowią one przysmak dzików
❌ Należy zadbać o umocnienie ogrodzeń.
❌ Przebywając z psem w miejscach gdzie może dojść do spotkania z dzikiem należy bezwzględnie trzymać swoje zwierzę na smyczy.
❌ Jeśli zauważycie dzika w okolicy swojego domu, nie podchodźcie do niego i nie próbujcie go przepędzić. Zadzwońcie po Straż Miejską.

Przestrzeganie tych zasad może zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości i uniknąć konieczności zabijania dzików.

red.

powiązane – „Dziki w prezencie?”

Goleniów

Natowscy żołnierze sadzili las

Goleniów. Wczoraj kwietnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO w Szczecinie postanowili posadzić las.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, okazją było 25 rocznica powołania jednostki. Żołnierze z 18 państw wraz z pracownikami Nadleśnictwa Goleniów posadzili sadzonki buka obok miejsca, w którym ponad 150 lat temu, w roku 1871 posadowiono kamień ku pamięci pokoju frankfurckiego, kończącego wojnę prusko- francuską i posadzonego wtedy świerka, który jest dzisiaj najbardziej okazałym i chronionym, jako pomnik przyrody okazem na terenie nadleśnictwa.

fot. A. Nowak

red.

powiązane – „Piłowanie wałka”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Towarzystwo świętowało

Goleniów. Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło terenowego Goleniów świętowało dzisiaj 20-lecie powstania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, blisko 200 osób spotkało się dzisiaj ZAZ-ie, by z tej okazji świętować i okazać wsparcie dla działalności tego wspaniałego stowarzyszenia.

Gratulacje i słowa uznania padły od wielu osób, w tym od władz gminy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Przed zgromadzonymi wystąpili: Dariusz Olejnik, Łukasz Murach i „Niezapominajki”.

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali: Krystyna Daszuta – prezes goleniowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Jan Machowicz oraz Jan Kowalewski.
Towarzystwo Walki z Kalectwem od lat spełnia ważne cele w naszej gminie, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz prowadząc działania edukacyjne i integracyjne. Dzięki ich zaangażowaniu i oddaniu, wiele osób mogło znaleźć wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Koalicja większościowa

Goleniów. Komitet wyborczy Tomasza Banacha i Koalicja Obywatelska ogłosiły powstanie koalicji w nowej radzie miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Na fb T. Banacha czytamy: „… koalicja złożona z radnych komitetu wyborczego Tomasza Banacha oraz Koalicji Obywatelskiej zdobyła większość w Goleniowskiej Radzie Miejskiej w kadencji 2024 – 2029…”

Oznacza to 11 osobową większość w 21 osobowej radzie związaną ze sobą prawdopodobnie współną umową koalicyjną (jaką i czy sformalizowaną jakimś dokumentem – nie wiadomo) tych ugrupowań w nowej radzie miejskiej – sześcioro radnych z KO i pięcioro radnych z KKW T. Banacha.

Rywalizujący z Banachem o fotel burmistrza w II turze wyborów Krzysztof Sypień wprowadził ze swojego komitetu czworo radnych, PiS również czworo, dwoje weszło do niej z komitetu R. Kuszyńskiego.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie