Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

„(Nie)bezpieczna droga…

Goleniów. …Mamy dość czekania – żądamy wykonania” – banery z taka treścią pojawiły się na ogrodzeniach przy drodze powiatowej Lubczyna-Czarna Łąka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, droga jest dziurawa, jak ser szwajcarski, brak pobocza i wysokie chaszcze zarośli. To obraz drogi powiatowej, wiodącej przez miejscowości Lubczyna, Rurzyca i Czarna Łąka. Mieszkańcy od kliku lat walczą o poprawienie je stanu.

Jak mówiła radiu Małgorzata Zackiewicz, sołtys Czarnej Łąki – przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo poruszających się mieszkańców po drodze.

„Piesi nie mają tu w tym momencie racji bytu na tej drodze, bo nie ma jak ich ominąć. Rowerzystów nie możesz wyprzedzić, bo po drugiej stronie stoją samochody w korku, jest niebezpiecznie. Widzieliście państwo nawet zarośla, jakie są wielkie. Nie widać słupków przydrożnych, jest bardzo niebezpiecznie, prosimy o pomoc, bo w którymś momencie pójdziemy strajkować, w jakiś piękny weekend na krzyżówce” – tłumaczyła radiu Zackiewicz.

Urzędnicy z Starostwa Powiatowego w Goleniowie doskonale znają temat fatalnej drogi m.in. w Czarnej Łące. Jak tłumaczą rozgłośni, problemem jest kwestia pieniędzy na generalny remont drogi. Choć dodają, że jest małe światełko w tunelu, które może rozpocząć remont drogi.

„Droga Czarna Łąka – Lubczyna rzeczywiście nie była przebudowywana już od wielu lat. Wiadomo, że to wszystko to jest kwestia finansów. Na jakieś niewielkie pocieszenie mogę powiedzieć, że w tym roku mamy w budżecie środki z przeznaczeniem na dokumentację techniczną. Będziemy się starali zrealizować chociażby w zakresie projektu technicznego” – mówił radiu Bogusław Zaborowski, dyrektor wydziału dróg powiatowych i inwestycji, Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

Mieszkańcy na znak protestu wywiesili na swoich ogrodzeniach banery z napisem „(Nie) bezpieczna droga. Mamy dość czekania – żądamy wykonania.” Jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do remontu, mieszkańcy zapowiadają akcję protestacyjną łącznie z blokadą dróg.

red.

powiązane – „Droga Kliniska-Czarna Łąka do przebudowy.”

Goleniów

Kandydat na skarbnika

Goleniów. Obecny prezes PGK Andrzej Cieśliński jest kandydatem burmistrza na nowego skarbnika gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Cieśliński ukończył Politechnikę Szczecińską na wydziale Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, Podyplomowe Studium Zarządzania, Studium Podatkowe oraz Studia MBA Nottingham Trent University i Wielkopolska Szkoła Biznesu.

Jest mieszkańcem gminy Goleniów. O tym czy zostanie nowym skarbnikiem gminy, zadecyduje 30 czerwca rada miejska, w której burmistrz od kilkunastu miesięcy nie ma większości. Dlatego prezentowane obok zdjęcie Andrzeja Cieślińskiego z gminnego portalu, z podpisem w trybie dokonanym „Nowy skarbnik gminy Goleniów” jest chyba nieco przedwczesne…

red.

powiązane – „Wybrakowana wizytówka miasta”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Poufne spotkanie w OPS

Goleniów. Zgodnie z zapowiedzią wczoraj w goleniowskim Ośrodku Pomocy Społecznej spotkał się zespół ds. osoby

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta osobą jest kobieta, która od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach, niekiedy wykrzykuje agresywne treści i niszczy zieleń miejską. Ponieważ nie jest ubezwłasnowolniona na wszelka pomoc jej oferowaną musi wyrazić zgodę. Może jednak odpowiadać za czyny karalne, które popełni.

Jak nam powiedział dyrektor OPS Zbigniew Łukaszewski, spotkanie i jego przebieg są poufne, ze względu na ochronę danych osobowych kobiety. Zachowanie dyskrecji musieli zapewnić wszyscy uczestnicy spotkania – byli to m.in. proboszcz ks. Krzysztof Musiałek, przedstawiciele policji i straży miejskiej. Efektem spotkania według dyrektora Łukaszewskiego jest zaplanowanie i podjęcie działań wobec wspomnianej kobiety, których efekty poznamy po wakacjach.

red.

powiązane – „Zespół do spraw osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Inspektor wybrany

Goleniów. A dokładnie pani inspektor ds. mediów, którym od wczoraj jest Anna Szczerba.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To ona wygrała konkurs na to stanowisko i odpowiada teraz za opracowanie i koordynowanie polityki informacyjnej gminy w środkach masowego przekazu oraz w mediach społecznościowych. Jednak w międzyczasie zmieniła się podległość służbowa tej funkcji. W informacji o naborze na to stanowisko inspektor ds. mediów miał podlegać bezpośrednio burmistrzowi Krupowiczowi. Jednak w nowym regulaminie organizacyjnym UMiG w Goleniowie podlega bezpośrednio wiceburmistrz Jurewicz.

red.

powiązane – „Burmistrz inspektora przyjmie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie