Connect with us

Goleniów

„(Nie)bezpieczna droga…

Goleniów. …Mamy dość czekania – żądamy wykonania” – banery z taka treścią pojawiły się na ogrodzeniach przy drodze powiatowej Lubczyna-Czarna Łąka.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, droga jest dziurawa, jak ser szwajcarski, brak pobocza i wysokie chaszcze zarośli. To obraz drogi powiatowej, wiodącej przez miejscowości Lubczyna, Rurzyca i Czarna Łąka. Mieszkańcy od kliku lat walczą o poprawienie je stanu.

Jak mówiła radiu Małgorzata Zackiewicz, sołtys Czarnej Łąki – przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo poruszających się mieszkańców po drodze.

„Piesi nie mają tu w tym momencie racji bytu na tej drodze, bo nie ma jak ich ominąć. Rowerzystów nie możesz wyprzedzić, bo po drugiej stronie stoją samochody w korku, jest niebezpiecznie. Widzieliście państwo nawet zarośla, jakie są wielkie. Nie widać słupków przydrożnych, jest bardzo niebezpiecznie, prosimy o pomoc, bo w którymś momencie pójdziemy strajkować, w jakiś piękny weekend na krzyżówce” – tłumaczyła radiu Zackiewicz.

Urzędnicy z Starostwa Powiatowego w Goleniowie doskonale znają temat fatalnej drogi m.in. w Czarnej Łące. Jak tłumaczą rozgłośni, problemem jest kwestia pieniędzy na generalny remont drogi. Choć dodają, że jest małe światełko w tunelu, które może rozpocząć remont drogi.

„Droga Czarna Łąka – Lubczyna rzeczywiście nie była przebudowywana już od wielu lat. Wiadomo, że to wszystko to jest kwestia finansów. Na jakieś niewielkie pocieszenie mogę powiedzieć, że w tym roku mamy w budżecie środki z przeznaczeniem na dokumentację techniczną. Będziemy się starali zrealizować chociażby w zakresie projektu technicznego” – mówił radiu Bogusław Zaborowski, dyrektor wydziału dróg powiatowych i inwestycji, Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

Mieszkańcy na znak protestu wywiesili na swoich ogrodzeniach banery z napisem „(Nie) bezpieczna droga. Mamy dość czekania – żądamy wykonania.” Jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do remontu, mieszkańcy zapowiadają akcję protestacyjną łącznie z blokadą dróg.

red.

powiązane – „Droga Kliniska-Czarna Łąka do przebudowy.”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie