Connect with us

Goleniów

„(Nie)bezpieczna droga…

Goleniów. …Mamy dość czekania – żądamy wykonania” – banery z taka treścią pojawiły się na ogrodzeniach przy drodze powiatowej Lubczyna-Czarna Łąka.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, droga jest dziurawa, jak ser szwajcarski, brak pobocza i wysokie chaszcze zarośli. To obraz drogi powiatowej, wiodącej przez miejscowości Lubczyna, Rurzyca i Czarna Łąka. Mieszkańcy od kliku lat walczą o poprawienie je stanu.

Jak mówiła radiu Małgorzata Zackiewicz, sołtys Czarnej Łąki – przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo poruszających się mieszkańców po drodze.

„Piesi nie mają tu w tym momencie racji bytu na tej drodze, bo nie ma jak ich ominąć. Rowerzystów nie możesz wyprzedzić, bo po drugiej stronie stoją samochody w korku, jest niebezpiecznie. Widzieliście państwo nawet zarośla, jakie są wielkie. Nie widać słupków przydrożnych, jest bardzo niebezpiecznie, prosimy o pomoc, bo w którymś momencie pójdziemy strajkować, w jakiś piękny weekend na krzyżówce” – tłumaczyła radiu Zackiewicz.

Urzędnicy z Starostwa Powiatowego w Goleniowie doskonale znają temat fatalnej drogi m.in. w Czarnej Łące. Jak tłumaczą rozgłośni, problemem jest kwestia pieniędzy na generalny remont drogi. Choć dodają, że jest małe światełko w tunelu, które może rozpocząć remont drogi.

„Droga Czarna Łąka – Lubczyna rzeczywiście nie była przebudowywana już od wielu lat. Wiadomo, że to wszystko to jest kwestia finansów. Na jakieś niewielkie pocieszenie mogę powiedzieć, że w tym roku mamy w budżecie środki z przeznaczeniem na dokumentację techniczną. Będziemy się starali zrealizować chociażby w zakresie projektu technicznego” – mówił radiu Bogusław Zaborowski, dyrektor wydziału dróg powiatowych i inwestycji, Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

Mieszkańcy na znak protestu wywiesili na swoich ogrodzeniach banery z napisem „(Nie) bezpieczna droga. Mamy dość czekania – żądamy wykonania.” Jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do remontu, mieszkańcy zapowiadają akcję protestacyjną łącznie z blokadą dróg.

red.

powiązane – „Droga Kliniska-Czarna Łąka do przebudowy.”

Goleniów

Geblewicz za Marchewkę

Goleniów. Pochodzący ze Stepnicy, a mieszkający z rodziną w Goleniowie marszałek województwa Olgierd Geblewicz został w sobotę wybrany szefem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Zastąpił posła Arkadiusz Marchewka, którego wybrano na szefa PO w Szczecinie.

Geblewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od momentu jej założenia. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy w regionie, wcześniej sekretarza w regionie. W wyborach dostał prawie 93 procent głosów i nie miał kontrkandydata.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie